sport

Patryk Stosz drugi w Czechach

Patryk Stosz drugi w Czechach

Finiszem z uszczuplonego peletonu zakończył się drugi etap Tour of South Bohemia (UCI 2.2). Patryk Stosz z Voster ATS Team po raz kolejny pokazał swoje predyspozycje do sprinterskich końcówek, finiszując na drugim miejscu.
Etap był rozgrywany na liczącej 143 km trasie pomiędzy miejscowościami Trebon i Nova Bystrice. Od początku wyścig obfitował w liczne ataki. Na 35 km przed metą zakończona została najdłuższa tego dnia ucieczka, w której walczył Colin Stussi (Team Voralberg), a wcześniej także Marcos Jurado (Electro Hiper Europa). Na 25 km przed metą solową akcję zawiązał jeszcze Jakub Otruba (Elkov-Kasper).
W pościgu peleton mocno przerzedził swój skład. Ostatecznie o kolejności na mecie zadecydował sprinterski pojedynek na krętym finiszu. Zwyciężył Arnaud de Lie, a zawodnik Voster ATS wywalczył drugie miejsce. Po tym rozdaniu Stosz zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej z 3 sekundami straty do triumfatora etapowego.
Patryk Stosz komentuje:
To był bardzo wymagający etap. Cały czas falisty teren, góra-dół, wysokie tempo, skoki i akcje. Nasza taktyka zakładała, że jeśli dojdzie do finiszu z peletonu to jedziemy na mnie. W trakcie etapu nie czułem się do końca dobrze, ale wiedziałem, że drużyna na mnie liczy i we mnie wierzy, więc byłem gotowy dać z siebie wszystko.

W końcówce koledzy bardzo mi pomogli, ustawili mnie na wysokiej pozycji i mogłem dobrze zacząć ostatni kilometr, który był dość kręty i techniczny. Ostatecznie zafiniszowałem drugi, wcześniej zdobyłem też sekundy na premii. Jesteśmy wysoko w generalce, ale nie będziemy mieli na barkach obrony koszulki lidera. To wszystko daje dobrą pozycję wyjściową do walki w kolejnych dniach.
Źródło Voster ATS Team

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Więcej w sport

Ostatnie pożegnanie Janusza Pikulskiego

stw24.pl23 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Siatkarki VEGI MOSIR wygrały Ogólnopolski Turniej w Kraśniku

stw24.pl20 września 2021

Paterski siódmy w PWZ Zuidenveld Tour

stw24.pl20 września 2021

Awans „Stalowych Rakiet” do finałów Talentiady Tenisowej

stw24.pl14 września 2021

Turniej siatkówki dziewcząt

stw24.pl14 września 2021

Tour of South Bohemia: Stosz czwarty na finiszu

stw24.pl13 września 2021

Uczniowie kibicowali w Chorzowie na Memoriale Kamili Skolimowskiej

stw24.pl13 września 2021

Voster ATS Team gotowy do startu w Czechach

stw24.pl9 września 2021