sport

Patryk Stosz triumfuje w Tour of Bulgaria

Patryk Stosz triumfuje w Tour of Bulgaria

Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej oraz drużynowej, jeden wygrany etap i dwa drugie miejsca – to bilans ekipy Voster ATS Team z zakończonego właśnie wyścigu Dookoła Bułgarii (UCI 2.2).
Kolarze do pokonania mieli cztery etapy z Sofii do Burgas. Voster ATS Team startował w składzie: Adam Stachowiak, Paweł Cieślik, Mateusz Grabis, Wojciech Sykała, Piotr Brożyna i Patryk Stosz, który ostatecznie triumfował w klasyfikacji generalnej. Stosz zwyciężył na drugim etapie, gdzie do mety dojechała 10-osobowa ucieczka z czterema zawodnikami biało-zielonej ekipy w składzie.

Tak Patryk Stosz podsumowuje zmagania w Bułgarii:

– Wygrana w Tour of Bulgaria to dla mnie ważny wynik z kilku względów. Jest to moje pierwsze zwycięstwo w wyścigu etapowy i jestem z tego bardzo dumny. Co więcej, to pierwszy sukces wpisany ode mnie na konto ekipy Voster ATS – mam nadzieję, że z biegiem czasu będą kolejne. Już na wcześniejszym wyścigu Sibiu Cycling Tour czułem, że moja forma jest bardzo dobra i liczyłem na to, że będę mógł to wykorzystać ścigając się Dookoła Bułgarii.

– Decydującym dla klasyfikacji generalnej był drugi etap. W ten dzień cała moja drużyna wykonała niesamowitą pracę dyktując tempo na pierwszym podjeździe, który okazał się kluczowy dla tego etapu, jak i całego wyścigu. Rozbiliśmy peleton i walczyliśmy do końca o dojechanie do mety. Moim zadaniem było wykończyć pracę chłopaków. Byłem ogromnie zmotywowany i wierzyłem, że zwyciężę. Tak też się stało. Dzień później założyłem koszulkę lidera dzięki drugiej lokacie na etapie, a ostatniego dnia wszyscy byliśmy skupieni na obronie tego prowadzenia. Czujnie śledziliśmy przebieg całego etapu, ani przez moment nie czuliśmy, że możemy stracić kontrolę nad wyścigiem i nie dowieźć zwycięstwa do mety.

Kolejny start w kalendarzu ekipy to Czech Cycling Tour, rozgrywany 6-9 sierpnia.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w sport

Piotr Witasik odchodzi ze Stali

stw24.pl15 stycznia 2021

Michał Fidziukiewicz odchodzi ze Stali

stw24.pl14 stycznia 2021

Hala pneumatyczna nad boiskiem PCPN w Stalowej Woli

stw24.pl14 stycznia 2021

Super Seria U12 Oliwii w Pszczynie – Zakończenie Tenisowego roku 2020

stw24.pl13 stycznia 2021

Młodziczki Vegi MOSiR wywalczyły awans do rundy finałowej

stw24.pl3 grudnia 2020

Przebudowa stadionu sportowego w Zaklikowie

stw24.pl17 listopada 2020

Maciej Paterski zawodnikiem Voster ATS Team

stw24.pl16 listopada 2020

Szymon Krawczyk zasili Voster ATS Team

stw24.pl9 listopada 2020

Prezes, Dyzma czy sługus partyjny?

stw24.pl6 listopada 2020