sport

Paweł Cieślik drugi w Małopolskim Wyścigu Górskim

Paweł Cieślik drugi w Małopolskim Wyścigu Górskim

Ekipa Voster ATS Team zakończyła Małopolski Wyścig Górski z drugim miejscem Pawła Cieślika w klasyfikacji generalnej oraz jego drugą lokatą na ostatnim etapie. Wygrali również klasyfikację drużynową.

Paweł Cieślik komentuje Małopolski Wyścig Górski:

Dziś jeszcze przed startem etapu zostaliśmy udekorowani jako najlepsza drużyna dnia poprzedniego i muszę przyznać, że tak właśnie się przez cały etap czuliśmy. Pokazaliśmy, że siła jest w drużynie.

Od startu było sporo chętnych do zabrania się w akcję dnia. Naszym przedstawicielem w ucieczce był Patryk Stosz, który jak sam stwierdził – radził sobie w odjeździe jak kozica górska.

Moim zadaniem było spokojnie jechać w grupie, żeby oszczędzać siły i jak najmniejszym kosztem dojechać do ostatniej wspinaczki na metę.

Ostatecznie nie do końca tak było, gdyż podczas etapu miałem dwa małe problemy techniczne z rowerem, ale dzięki naszemu mechanikowi Andrzejowi Urbasiowi, który zawsze zachowuje zimną krew w takich sytuacjach, udało się szybko opanować problem i mogłem przy pomocy chłopaków z ekipy dojechać do głównej grupy i tam też liczyć na ich wsparcie. Dziękuję im za to, że podczas całego wyścigu wierzyli we mnie, że dali mi szansę mimo tego, że stosunkowo niedawno rozpocząłem ten sezon – zawsze mogę na nich liczyć. 

Podjazd na metę rozpoczęliśmy w grupie bardzo mocno. Mając i czując koło siebie wsparcie drużyny, miałem spokojną głowę, że na początku podjazdu będziemy tam gdzie trzeba. Było widać, że następuje selekcja tej grupy. Na 6 km do mety uformowała się czołówka, a ja miałem koło siebie Patryka Stosza i Szymka Rekitę. Anatolii Budiak postanowił zaatakować 5 km do mety z naszej grupy, przez co ona jeszcze się zmniejszyła. Ja czułem się dobrze i postanowiłem zaryzykować i skoczyłem 3 km do mety. Na kole miałem tylko lidera wyścigu. Wiedziałem, że Michal Schlegel lubi taki teren i ciężko będzie go zgubić. Nie wymagałam od niego, że da mi zmianę wiec jechałem swój wyścig.

Ogólnie jestem zadowolony, choć nie ukrywam, że chyba już piąty raz kończę ten wyścig na drugim miejscu w klasyfikacji końcowej… 

Przed wyścigiem ciężko przepracowałem ostatnie dwa tygodnie, które pokazały, że na Małopolski Wyścig Górski przyjechałem przygotowany, i wiem, że przyniesie to efekty w najbliższych tygodniach. Teraz czeka mnie chwila odpoczynku i już od czwartku rozpoczynam kolejny wyścig etapowy, tym razem w Austrii.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Więcej w sport

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

stw24.pl29 października 2021

Stanisław Łańcucki – pasjonat biegania

stw24.pl19 października 2021

Voster ATS Team na Circuit des Ardennes

stw24.pl7 października 2021

Lekcja WF-u z Mistrzem Olimpijskim Dawidem Tomalą

stw24.pl6 października 2021

IV Leśny Charytatywny Festiwal Sportu z udziałem Mistrza Olimpijskiego

stw24.pl5 października 2021

Voster ATS Team na CRO Race

stw24.pl27 września 2021

Ostatnie pożegnanie Janusza Pikulskiego

stw24.pl23 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Siatkarki VEGI MOSIR wygrały Ogólnopolski Turniej w Kraśniku

stw24.pl20 września 2021