Pewne zwycięstwo Stali

Stal Stalowa Wola w 32 kolej, rozgrywek o mistrzostwo drugiej ligi, na stadionie w Boguchwale podejmowała ROW Rybnik. Goście w dotychczasowych 31 spotkaniach zgromadzili 41 i zajmowali miejsce w środkowej części ligowej tabeli. Gospodarze, czyli zespół zielono-czarnych w ostatnich spotkaniach grali naprawdę dobrze, zdobywając bardzo cenne punkty, które bardzo przybliżyły ich do upragnionego utrzymania w 2 lidze.

Warto zaznaczyć, iż zawodnicy ze Stalowej Woli na boisko w Boguchwale wyszli z 5-minutowym opóźnieniem, na znak protestu. Protest tyczy się zaległości płacowych, jakie klub ma wobec zawodników.

Sobotnie spotkanie podopieczni trenera Łętochy rozpoczęli w imponującym stylu. Już w pierwszej akcji tego spotkania Stalówka mogła objąć prowadzenie. Piękną drużynową akcję, niecelnym strzałem głową zakończył Trubeha. W kolejnych minutach również było widać, któremu zespołowi bardziej zależy na zwycięstwie. To Stal zdecydowanie dłużej utrzymywała się przy piłce i mimo iż nie stwarzali sobie przez dłuższy czas klarownych sytuacji, to na pewno prezentowali się zdecydowanie lepiej niż przeciwnicy. ROW pierwszą naprawdę groźną sytuację stworzył sobie dopiero w 19 minucie, kiedy to po błędzie Jarosza, w sytuacji sam na sam z Frątczakiem znalazł się Brychlik, jednak nie potrafił wykorzystać tego prezentu. Swoją szansę za to wykorzystał w 27 minucie Trąbka, świetnie wykańczając szybką kontrę, ładnym technicznym uderzenie sprzed pola karnego. Po zdobyciu tej bramki zespół ze Stalowej Woli starał się wciągnąć zespół z Rybnika na swoją połowę, licząc na szybkie i skuteczne kontry.

Jednak goście dość niemrawo prezentowali się w ofensywie, stwarzając sobie w pierwszych 45 minutach tylko jedną groźną sytuację. W drugiej połowie to zawodnicy ROW-u stożyli sobie jako pierwsi dogodną sytuację do zdobycia brami. 8 minut po wznowieniu gry, dośrodkowanie z lewej strony trafiło na głowę nieupilnowanego Brychlika, jednak jego strzał wylądował wprost w rękach Frątczaka. W 64 minucie Wasiluk, który jeszcze w rundzie jesiennej reprezentował barwy Stali, otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Zaledwie 2 minuty później z boiska wyleciał kolejny zawodnik gości, tym razem Polak. Grając w 9, zawodnicy z Rybnika, nie byli w stanie przeciwstawić się zielono-czarnym. Jakby tych prezentów dla Stali było mało, to w 68 minucie w polu karnym faulowany został Gębalski. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany, jednak uderzył w środek braki i Rosa wybronił to uderzenie. Stal mimo zmarnowania tej 100% sytuacji, nie zamierzała zwalniać tempa. W 78 Łętocha znalazł się w sytuacji sam na sam z Rosą i pewnie wykorzystał swoją szansę, rozpoczynając tym samym swój show, ponieważ wpakował piłkę do siatki jeszcze dwukrotnie, ustalając wynik tego spotkania na 4:0. Kolejne spotkanie w ostatnim czasie, które Stal Stalowa Wola wygrywa pewnie, i w którym imponują skutecznością, której brakowało niemal przez cały dotychczasowy sezon. Podopieczni trenera Łętochy zrobili ogromny krok w kierunku utrzymania zespołu w drugiej lidze. Zastanawiające jest tylko, co zadziałało tak motywująco na zespół ?? Nóż na gardle-widmo spadku, czy brak wypłacanych przez klub premii ??

19 maja 2018, 17:00 – Boguchwała (Izo Arena)
Stal Stalowa Wola 4-0 ROW 1964 Rybnik
Michał Trąbka 27, Sebastian Łętocha 78, 90, 90

Stal: 1. Dorian Frątczak – 14. Michał Mistrzyk, 19. Szymon Jarosz, 26. Grzegorz Janiszewski, 16. Bartosz Sobotka – 7. Andrzej Trubeha (58, 5. Sebastian Łętocha), 10. Stepan Hirśkyj (41, 18. Mateusz Bukowiec), 13. Przemysław Stelmach, 6. Michał Trąbka, 9. Adrian Gębalski (83, 8. Bruno Żołądź) – 23. Adrian Dziubiński (84, 22. Tomasz Żyliński).

żółte kartki: Hirśkyj, Janiszewski – Polok, Wasiluk, Siwek.
czerwone kartki: Bartłomiej Wasiluk (64. minuta, ROW 1964, za drugą żółtą), Bartłomiej Polok (66. minuta, ROW 1964, za drugą żółtą).

sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok).

W 69. minucie Adrian Gębalski (Stal) nie wykorzystał rzutu karnego (Kacper Rosa obronił)