W Stalowej Woli

Piaskownice i dworce pod lupą inspekcji

Piaskownice i dworce pod lupą inspekcji

Tereny rekreacyjne, place zabaw, dworce, cmentarze. Te miejsca są pod nadzorem Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Stalowej Woli, która kontroluje stan sanitarno – techniczny tych obiektów. Co w ubiegłym roku stwierdziła inspekcja po przeprowadzonych kontrolach?

W ewidencji inspekcji jest 98 terenów rekreacyjnych, w 2017 r. skontrolowanych zostało 22. Sprawdzane były m. in. place zabaw z piaskownicami, stan techniczny urządzeń do zabaw i ławek oraz stan sanitarny terenu, elementy ogrodzenia,  pojemniki na odpady komunalne. W 10 przypadkach stwierdzono zły stan higieniczno- sanitarny placów zabaw leżały tam papierki, niedopałki papierosach oraz była niewykoszona trawa. Ponadto w piaskownicach był zanieczyszczony piasek liśćmi, szyszkami, papierkami, niedopałkami po papierosach.

Za te nieprawidłowości na zarządców nałożono mandat oraz wydano doraźne zalecenia usunięcia nieprawidłowości, które zostały wykonane. W pozostałych przypadkach, jak czytamy w informacji przedstawionej przez stalowowolski sanepid, tereny rekreacyjne były zadbane i utrzymane w należytym porządku.

Inspekcja sprawdzała także cmentarze i domy pogrzebowe, we wszystkich 6 skontrolowanych stan sanitarno-techniczny był bez zastrzeżeń.
Sanepid sprawdzał również miejsca użyteczności publicznej jak m.in. apteki, kina, hale sportowe targowiska, zakłady pralnicze, sklasyfikowane w ewidencji jako inne, a tych jest 23. We wszystkich skontrolowanych nie stwierdzono nieprawidłowości.

Pracownicy sanepidu sprawdzali także dworce autobusowe oraz przystanki PKS, których w ewidencji jest 34. W skontrolowanych 11 nie stwierdzono uchybień. Również w 2 sprawdzanych stacjach kolejowych nie było nieprawidłowości.

Sprawdzany był także stan techniczny środków transportu: autobusów komunikacji publicznej, samochodów do przewozu zwłok i szczątków, pojazdów do przewozu bielizny. Skontrolowanych zostało 29, stan był bez zastrzeżeń.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Młodzi poeci nagrodzeni w MBP

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021