Pierwsze zwycięstwo w nowym roku

9 stycznia 2016 roku, nasi koszykarze wybrali się do stolicy, na mecz 14 kolejki zmagań o mistrzostwo 2 ligi. Przeciwnikiem naszego zespołu był miejscowy KK Warszawa.

Podbuj stolicy zielono-czarni zaczęli od prowadzenia 7:0 po celnych rzutach Koniecznego, Zagóły oraz Partyki. Po początkowej przewadze naszego zespołu, do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, którzy odrobili straty wychodząc nawet na dwupunktowe prowadzenie pod koniec pierwszej kwarty. Jednak punkty Wojtanowicza i Zaguły pozwoliły podopiecznym Bogdana Pamuły zwyciężyć pierwszą kwartę 24:22

Gospodarze nie zamierzali jednak rezygnować z walki w tym spotkaniu i w drugiej części zdecydowanie zaatakowali, czego efektem było 6cio punktowe prowadzenie zespołu ze stolicy. Na całe szczęście świetnie dysponowany w tym dniu był Rafał Partyka, i to dzieki jego kolejnym celnym rzutom ZKS nie pozwolił odskoczyć przeciwnikom. Mało tego, skuteczne akcje Koniecznego i Zagóły ustaliły wynik do przerwy 40:34 dla zielono-czarnych.

Niestety po raz kolejny w tym sezonie, trzecia kwarta okazała się najsłabsza w wykonaniu naszego zespołu. O ile w obronie nie wyglądało to jeszcze tak źle, to zaledwie 6 punktów zdobytych przez całą trzecią część spotkania, to naprawdę słaby wynik. Warszawiacy pewnie zwyciężyli tą kwarte 16:6.

W ostatniej kwarcie podopiecznym Bogdana Pamuły nie pozostało nic innego, jak tylko zaatakować ze zdwojoną siłą, jeśli marzyli o zwycięstwie tego wieczora. Pierwszy sygnał do ataku dał Łabuda, dwukrotnie oddając celne rzuty za 3 punkty wyprowadzając Stal na prowadzenie, którego jak się później okazało, nie oddali już do końca meczu. Swoje punkty dorzucili jeszcze Chamera, Zaguła, Partyka i Wojtanowicz. Dzieki temu ZKS odniusł ważne zwycięstwo na wyjeździe.

KK Warszawa 62:69 ZKS Stal Stalowa Wola

(22:24, 12:16, 16:6, 12:23)