sport

Pierwszy międzynarodowy sukces Oliwii Sybickiej

Pierwszy międzynarodowy sukces Oliwii Sybickiej

Nowe przeżycia towarzyszyły Oliwii Sybickiej na pierwszych turniejach tenisa za granicą Polski. W sobotę, 5 sierpnia i we wtorek, 8 sierpnia, wzięła udział w dwóch dużych turniejach w czeskich miastach.

Wyjazd do Czech był spontaniczny. Oliwia miała wystartować w rozgrywkach w kategorii pomarańczowej, jednak czeskie przepisy mają inne ograniczenia wiekowe. Oliwia (rocznik 2009) wystartowała w kategorii zielonej, czyli twardszą piłką i na całym korcie, mimo że do tej pory nigdy nie grała w ten sposób. W Polsce w tej kategorii graj dzieci z rocznika 2007.

Pierwszy turniej odbył się w Opavie, zgłosiło się do niego 18 zawodników. Dziewczęta i chłopcy 8-9 lat rywalizowali razem w kategorii zielonej. Grano jeden set do czterech wygranych gemów od stanu 2:2. Utworzono 6 grup trzyosobowych. Losowanie dało Oliwii jako przeciwników liderów klasyfikacji. Oliwia trafiła do grupy D. Pierwszy mecz przegrała z chłopcem S. Strilka (2008) 3-6, a drugi z dziewczynką K.Ondraskovą (2008) 4-6. Mimo porażki Oliwia zagrała dobre spotkania, po raz pierwszy na całym korcie i szybszą piłką.

Te dwa trudne mecze przyzwyczaiły Oliwię do nowych warunków i kolejne dwa pojedynki w turnieju pocieszenia wygrała z chłopcami: w półfinale z T.Benesem (2009) 6-2, i w finale z F. Holusą (2008) 6/2. Oliwia swoją grą wzbudzała duże zainteresowanie, a rodzice często spotykali się z pochwałami ze strony czeskich kibiców. Ostatecznie po dwóch pierwszych porażkach wygrała turniej pocieszenia.

Dwa dni później Oliwia rywalizowała w turnieju Babolat Baby Tour w mieście Valasske Mezirici. Tutaj dziewczęta rywalizowały między sobą. Do turnieju zgłosiło się 20 zawodniczek z różnych stron Czech i Słowacji. Odbyło się losowanie do czterech grup. Oliwia trafiła do grupy A i miała do rozegrania cztery mecze wiedząc, że tylko dwie najlepsze przechodzą do ćwierćfinału. Oliwia rozpoczęła rozgrywki wygranym meczem ze Słowaczką Kalą Supovą 4-0. To było trudne spotkanie, ale Oliwia od pierwszej piłki była bardzo skoncentrowana i pracowała solidnie nad każdym punktem. Drugi mecz wygrała z Adelą Motykovą 4-0, kolejny z Barą Vykopalovą 4-0 i ostatni z Eleną Pavlisovą 4/0. Mimo, że z grupy wyszła z pierwszego miejsca to w ćwierćfinale trafiła na jedną z faworytek tego turnieju Veronikę Eliasovą z Ostrawy i ku zaskoczeniu uczestników Oliwia ponownie zeszła z kortu jako zwyciężczyni wygrywając 4-2. W półfinale sprawnie pokonała Amalię Hanakovą 4-0. Finał dziewcząt był ciekawostką turnieju, ponieważ Oliwia była bacznie obserwowana przez cały dzień i jako obcokrajowiec szczególnie zaciekawiała kibiców.

W finale trafiła na najmocniejszą zawodniczkę Viktorię Taxovą (2008) z klubu tenisowego z Ostrawy. Rywalka od początku postawiła wysoko poprzeczkę, narzucała rytm gry, co paraliżowało Oliwię, ale mimo przegrywania 0-2, Oliwia opanowała styl gry rywalki, odrobiła straty na 2-2 i już do końca meczu gra była bardzo wyrównana. Tiebreak pokazał, że Oliwia gra do końca i wykorzystuje każdą sytuację by zakończyć cały turniej zwycięsko. Ten wyjątkowy mecz Oliwia zakończyła zwycięstwem 4-3(5).

czechy

To był piękny, słoneczny dzień na czeskich kortach. Gry rozpoczęły się rano o 8.30, a finał zakończył się po 17-tej. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali na 14 kortach w dużym ośrodku tenisowym, przy sporym zainteresowaniu kibiców i rodziców.

Czeski trener Dusan Kresala docenił talent i określił ją mianem wojowniczki, a trener i zawodnik ze Śląska Beniamin Budziak (Mistrz Świata ITF Seniors w kategorii wiekowej 35+, były światowy nr 1 amatorów w kategorii 35+) po krótkim sobotnim treningu z Oliwią w Gliwicach powiedział tylko tyle: jest wybitna.

MKT Stalowa Wola / M. Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Więcej w sport

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

stw24.pl29 października 2021

Stanisław Łańcucki – pasjonat biegania

stw24.pl19 października 2021

Voster ATS Team na Circuit des Ardennes

stw24.pl7 października 2021

Lekcja WF-u z Mistrzem Olimpijskim Dawidem Tomalą

stw24.pl6 października 2021

IV Leśny Charytatywny Festiwal Sportu z udziałem Mistrza Olimpijskiego

stw24.pl5 października 2021

Voster ATS Team na CRO Race

stw24.pl27 września 2021

Ostatnie pożegnanie Janusza Pikulskiego

stw24.pl23 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Siatkarki VEGI MOSIR wygrały Ogólnopolski Turniej w Kraśniku

stw24.pl20 września 2021