W Stalowej Woli

Piją alkohol w miejscach publicznych i śmiecą

Piją alkohol w miejscach publicznych i śmiecą

W środę 23 września prezydent Lucjusz Nadbereżny, przewodniczący Rady Miejskiej Rafał Weber oraz radni Stanisław Sobieraj i Daniel Hausner spotkali się z mieszkańcami osiedla Skarpa i Flisaków.   

Spotkanie skierowane zostało do mieszkańców ulic: Boczna, Działkowa, Podgórna, Józefa Poniatowskiego 18-22 numery parzyste, 23-34 wszystkie numery, 36-46 numery parzyste, Wałowa, Józefa Poniatowskiego 2-17a wszystkie numery, 19-21k numery nieparzyste.

Pierwszym elementem spotkania była wizja lokalna osiedla. Prezydent Lucjusz Nadbereżny, radni Stanisław Sobieraj i Daniel Hausner oraz zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji, Transportu i Promocji Gospodarczej Andrzej Wojtaś udali się między innymi na ulicę Poniatowskiego, gdzie ponownie podniesiony został temat niebezpiecznych przejść dla pieszych. Mieszkańcy prosili również o wykonanie oświetlenia na ulicy Wałowej, co w najbliższym czasie zostanie uczynione. Problemem zarówno osiedla Skarpa jak i Flisaków okazały się osoby pijące w miejscach publicznych alkohol oraz nieczystości, które się z tym wiążą.

Następnie przy namiocie odbyły się indywidualne rozmowy z mieszkańcami. Mieszkańcy pytali między innymi o remonty ulic i bezpieczeństwo. Radny Sobieraj zachęcał mieszkańców do odwiedzania radnych na dyżurach, które odbywają się w Urzędzie Miasta. – Możecie Państwo przyjść do nas z każdą sprawą, po to jesteśmy – mówił radny Stanisław Sobieraj.

– Cieszę się, że dyskusje nie skupiają się wyłącznie na problemach danego osiedla, lecz wybiegają bardzo szeroko. Pod namiotem padły pytania o park w Charzewicach, rynek w Rozwadowie oraz o bezpieczeństwo na terenie Stalowej Woli – zaznaczył przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli, Rafał Weber.

Wszystkie wnioski mieszkańców zostały spisane. Następnie po ustaleniu budżetu i priorytetów, miasto przystąpi do realizacji poszczególnych zadań.

Kolejne spotkanie mieszkańców z prezydentem odbędzie się w poniedziałek 28 września. Wezmą  w nim udział: prezydent Lucjusz Nadbereżny, przewodniczący Rady Miejskiej Rafał Weber, radny Grzegorz Męciński.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Stalowej Woli

W terenie zabudowanym jechał 125 km/h

stw24.pl26 lutego 2021
stalowa wola

Konkurs na Dyrektora Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli

stw24.pl26 lutego 2021

Punkt pobrań wymazów typu drive-thru

stw24.pl25 lutego 2021

Wesprzyjmy nasze przedszkolaki w konkursie

stw24.pl24 lutego 2021

Uwaga na oszustów podających się za pracowników Ośrodków Pomocy Społecznej

stw24.pl23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

stw24.pl22 lutego 2021

Kacper Piechniak nowym piłkarzem Stali Stalowa Wola

stw24.pl18 lutego 2021

Sprzęt dla szpitala od amerykańskiego koncernu

stw24.pl18 lutego 2021

Toporna ofensywa.

stw24.pl17 lutego 2021