W Stalowej Woli

Piją alkohol w miejscach publicznych i śmiecą

Piją alkohol w miejscach publicznych i śmiecą

W środę 23 września prezydent Lucjusz Nadbereżny, przewodniczący Rady Miejskiej Rafał Weber oraz radni Stanisław Sobieraj i Daniel Hausner spotkali się z mieszkańcami osiedla Skarpa i Flisaków.   

Spotkanie skierowane zostało do mieszkańców ulic: Boczna, Działkowa, Podgórna, Józefa Poniatowskiego 18-22 numery parzyste, 23-34 wszystkie numery, 36-46 numery parzyste, Wałowa, Józefa Poniatowskiego 2-17a wszystkie numery, 19-21k numery nieparzyste.

Pierwszym elementem spotkania była wizja lokalna osiedla. Prezydent Lucjusz Nadbereżny, radni Stanisław Sobieraj i Daniel Hausner oraz zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji, Transportu i Promocji Gospodarczej Andrzej Wojtaś udali się między innymi na ulicę Poniatowskiego, gdzie ponownie podniesiony został temat niebezpiecznych przejść dla pieszych. Mieszkańcy prosili również o wykonanie oświetlenia na ulicy Wałowej, co w najbliższym czasie zostanie uczynione. Problemem zarówno osiedla Skarpa jak i Flisaków okazały się osoby pijące w miejscach publicznych alkohol oraz nieczystości, które się z tym wiążą.

Następnie przy namiocie odbyły się indywidualne rozmowy z mieszkańcami. Mieszkańcy pytali między innymi o remonty ulic i bezpieczeństwo. Radny Sobieraj zachęcał mieszkańców do odwiedzania radnych na dyżurach, które odbywają się w Urzędzie Miasta. – Możecie Państwo przyjść do nas z każdą sprawą, po to jesteśmy – mówił radny Stanisław Sobieraj.

– Cieszę się, że dyskusje nie skupiają się wyłącznie na problemach danego osiedla, lecz wybiegają bardzo szeroko. Pod namiotem padły pytania o park w Charzewicach, rynek w Rozwadowie oraz o bezpieczeństwo na terenie Stalowej Woli – zaznaczył przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli, Rafał Weber.

Wszystkie wnioski mieszkańców zostały spisane. Następnie po ustaleniu budżetu i priorytetów, miasto przystąpi do realizacji poszczególnych zadań.

Kolejne spotkanie mieszkańców z prezydentem odbędzie się w poniedziałek 28 września. Wezmą  w nim udział: prezydent Lucjusz Nadbereżny, przewodniczący Rady Miejskiej Rafał Weber, radny Grzegorz Męciński.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021