Kronika Policyjna

Pijani i bezdomni – policjanci ratują życie

Pijani i bezdomni – policjanci ratują życie

Policjanci ze Stalowej Woli podczas minionego weekendu dziewięciokrotnie interweniowali w sprawie zgłoszeń mieszkańców związanych z osobami nietrzeźwymi i bezdomnymi. Dwóch pijanych mężczyzn umieszczonych zostało w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia. Bezdomni trafili do schroniska i szpitala. Niestety nie wszyscy chcieli skorzystać z oferowanej przez policjantów pomocy.

Coraz niższe temperatury i zmienne warunki pogodowe to wyjątkowo trudny okres dla osób bezdomnych, bezradnych i samotnych. Policjanci podejmują działania, aby pomóc tym, których życie i zdrowie może być zagrożone z tego powodu. Podczas codziennych służb stalowowolscy policjanci sprawdzają miejsca, w których często przebywają bezdomni. Są to dworce, ogródki działkowe, piwnice i poddasza budynków, ponadto funkcjonariusze sprawdzają parki, skwery, zarośla, miejsca rzadko uczęszczane czy opuszczone budynki.

W piątek rano policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem o leżącym na ziemi człowieku. Na ulicy Okulickiego policjanci znaleźli kompletnie pijanego mężczyznę. Okazało się, że to 58-letni mieszkaniec Stalowej Woli. Badanie wykazało w jego organizmie 2,89 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

W tym samym dniu policjanci zaopiekowali się 45-letnim mężczyzna z powiatu biłgorajskiego. Mężczyzna był kompletnie pijany i leżał na ulicy Staszica. 45-latek nie był w stanie użyć alkomatu. Został zatrzymany do wytrzeźwienia.

Kolejne interwencje dotyczyły osób bezdomnych. W sobotę przed południem funkcjonariusze otrzymali sygnał o bezdomnym, który na alejach Jana Pawła II stał w jednej z klatek schodowych i prosił o pomoc. Policjanci znaleźli 76-letniego bezdomnego. Mężczyzna powiedział policjantom, że jest głodny, jest mu zimno i nie ma siły. Funkcjonariusze zaproponowali pomoc w przewiezieniu do schroniska, na co bezdomny przystał.

W tym samym dniu dyżurny stalowowolskiej komendy otrzymał sygnał o leżącym mężczyźnie na ulicy Okulickiego. Policjanci pojechali w to miejsce i odnaleźli tego człowieka. Z uwagi na niską temperaturę, silny wiatr i w trosce o życie mężczyzny, policjanci wezwali karetkę pogotowia, która zabrała bezdomnego do szpitala.

Stalowowolscy policjanci podjęli jeszcze pięć interwencji wobec osób bezdomnych proponując im przewiezienie do schroniska, jednak mężczyźni nie chcieli skorzystać z oferowanej pomocy.

Pamiętajmy, jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy na policję lub poinformujmy ośrodek pomocy społecznej. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc, być może uratuje jej życie.

źródło: KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Policjanci mówili o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni

stw24.pl22 października 2021

„Bezpieczne wakacje”- wyłoniono zwycięzców konkursu

stw24.pl18 października 2021

Spotkania profilaktyczne ze stalowowolską policją

stw24.pl12 października 2021

Nie zatrzymał się do kontroli, był pijany i poszukiwany

stw24.pl12 października 2021

Policyjne kontrole w placówkach handlowych i autobusach

stw24.pl8 października 2021

Policjanci ostrzegają przed spoofingiem

stw24.pl8 października 2021

Złodziej wszedł do domu, ukradł portfel z zawartością

stw24.pl4 października 2021
policja-las-poszukiwania-patrole

Zbłądził w lesie- pomogli mu policjanci

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021