Kronika Policyjna

Pijani i bezdomni – policjanci ratują życie

Pijani i bezdomni – policjanci ratują życie

Policjanci ze Stalowej Woli podczas minionego weekendu dziewięciokrotnie interweniowali w sprawie zgłoszeń mieszkańców związanych z osobami nietrzeźwymi i bezdomnymi. Dwóch pijanych mężczyzn umieszczonych zostało w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia. Bezdomni trafili do schroniska i szpitala. Niestety nie wszyscy chcieli skorzystać z oferowanej przez policjantów pomocy.

Coraz niższe temperatury i zmienne warunki pogodowe to wyjątkowo trudny okres dla osób bezdomnych, bezradnych i samotnych. Policjanci podejmują działania, aby pomóc tym, których życie i zdrowie może być zagrożone z tego powodu. Podczas codziennych służb stalowowolscy policjanci sprawdzają miejsca, w których często przebywają bezdomni. Są to dworce, ogródki działkowe, piwnice i poddasza budynków, ponadto funkcjonariusze sprawdzają parki, skwery, zarośla, miejsca rzadko uczęszczane czy opuszczone budynki.

W piątek rano policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem o leżącym na ziemi człowieku. Na ulicy Okulickiego policjanci znaleźli kompletnie pijanego mężczyznę. Okazało się, że to 58-letni mieszkaniec Stalowej Woli. Badanie wykazało w jego organizmie 2,89 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

W tym samym dniu policjanci zaopiekowali się 45-letnim mężczyzna z powiatu biłgorajskiego. Mężczyzna był kompletnie pijany i leżał na ulicy Staszica. 45-latek nie był w stanie użyć alkomatu. Został zatrzymany do wytrzeźwienia.

Kolejne interwencje dotyczyły osób bezdomnych. W sobotę przed południem funkcjonariusze otrzymali sygnał o bezdomnym, który na alejach Jana Pawła II stał w jednej z klatek schodowych i prosił o pomoc. Policjanci znaleźli 76-letniego bezdomnego. Mężczyzna powiedział policjantom, że jest głodny, jest mu zimno i nie ma siły. Funkcjonariusze zaproponowali pomoc w przewiezieniu do schroniska, na co bezdomny przystał.

W tym samym dniu dyżurny stalowowolskiej komendy otrzymał sygnał o leżącym mężczyźnie na ulicy Okulickiego. Policjanci pojechali w to miejsce i odnaleźli tego człowieka. Z uwagi na niską temperaturę, silny wiatr i w trosce o życie mężczyzny, policjanci wezwali karetkę pogotowia, która zabrała bezdomnego do szpitala.

Stalowowolscy policjanci podjęli jeszcze pięć interwencji wobec osób bezdomnych proponując im przewiezienie do schroniska, jednak mężczyźni nie chcieli skorzystać z oferowanej pomocy.

Pamiętajmy, jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy na policję lub poinformujmy ośrodek pomocy społecznej. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc, być może uratuje jej życie.

źródło: KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Policjanci zabezpieczyli broń, amunicje i trofea myśliwskie

stw24.pl14 kwietnia 2021

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs plastyczny dla dzieci pn. “bezpieczeństwo oczami pierwszoklasisty”

stw24.pl6 kwietnia 2021

Tragedia rodzinna – Matka zabiła dwójkę małych dzieci i odebrała sobie życie

stw24.pl30 marca 2021

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Niska

stw24.pl24 marca 2021

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

stw24.pl23 marca 2021

Nie żyje mężczyzna przygnieciony przez drzewo

stw24.pl23 marca 2021

Policja egzekwuje wprowadzone nakazy i ograniczenia

stw24.pl22 marca 2021