Kronika Policyjna

Pijani i bezdomni – policjanci ratują życie

Pijani i bezdomni – policjanci ratują życie

Policjanci ze Stalowej Woli podczas minionego weekendu dziewięciokrotnie interweniowali w sprawie zgłoszeń mieszkańców związanych z osobami nietrzeźwymi i bezdomnymi. Dwóch pijanych mężczyzn umieszczonych zostało w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia. Bezdomni trafili do schroniska i szpitala. Niestety nie wszyscy chcieli skorzystać z oferowanej przez policjantów pomocy.

Coraz niższe temperatury i zmienne warunki pogodowe to wyjątkowo trudny okres dla osób bezdomnych, bezradnych i samotnych. Policjanci podejmują działania, aby pomóc tym, których życie i zdrowie może być zagrożone z tego powodu. Podczas codziennych służb stalowowolscy policjanci sprawdzają miejsca, w których często przebywają bezdomni. Są to dworce, ogródki działkowe, piwnice i poddasza budynków, ponadto funkcjonariusze sprawdzają parki, skwery, zarośla, miejsca rzadko uczęszczane czy opuszczone budynki.

W piątek rano policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem o leżącym na ziemi człowieku. Na ulicy Okulickiego policjanci znaleźli kompletnie pijanego mężczyznę. Okazało się, że to 58-letni mieszkaniec Stalowej Woli. Badanie wykazało w jego organizmie 2,89 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

W tym samym dniu policjanci zaopiekowali się 45-letnim mężczyzna z powiatu biłgorajskiego. Mężczyzna był kompletnie pijany i leżał na ulicy Staszica. 45-latek nie był w stanie użyć alkomatu. Został zatrzymany do wytrzeźwienia.

Kolejne interwencje dotyczyły osób bezdomnych. W sobotę przed południem funkcjonariusze otrzymali sygnał o bezdomnym, który na alejach Jana Pawła II stał w jednej z klatek schodowych i prosił o pomoc. Policjanci znaleźli 76-letniego bezdomnego. Mężczyzna powiedział policjantom, że jest głodny, jest mu zimno i nie ma siły. Funkcjonariusze zaproponowali pomoc w przewiezieniu do schroniska, na co bezdomny przystał.

W tym samym dniu dyżurny stalowowolskiej komendy otrzymał sygnał o leżącym mężczyźnie na ulicy Okulickiego. Policjanci pojechali w to miejsce i odnaleźli tego człowieka. Z uwagi na niską temperaturę, silny wiatr i w trosce o życie mężczyzny, policjanci wezwali karetkę pogotowia, która zabrała bezdomnego do szpitala.

Stalowowolscy policjanci podjęli jeszcze pięć interwencji wobec osób bezdomnych proponując im przewiezienie do schroniska, jednak mężczyźni nie chcieli skorzystać z oferowanej pomocy.

Pamiętajmy, jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy na policję lub poinformujmy ośrodek pomocy społecznej. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc, być może uratuje jej życie.

źródło: KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

policja-las-poszukiwania-patrole

Zbłądził w lesie- pomogli mu policjanci

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Obywatelskie ujęcia nietrzeźwych kierowców

stw24.pl13 września 2021

Szynobus potrącił leżącego przy torach mężczyznę

stw24.pl13 września 2021

Bezpieczna droga do szkoły ze stalowowolską policją

stw24.pl10 września 2021

Grzybiarze – Policja apeluje o rozwagę!

stw24.pl7 września 2021

Zatrzymani na doglądaniu uprawy konopi

stw24.pl27 sierpnia 2021

W miniony weekend policja zatrzymała trzech pijanych kierowców

stw24.pl24 sierpnia 2021

Śmiertelny wypadek w powiecie stalowowolskim

stw24.pl20 sierpnia 2021