Kronika Policyjna

Pijany kierowca przewoził dzieci

Pijany kierowca przewoził dzieci

Policjanci ze stalowowolskiej drogówki zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który kierując ciągnikiem w stanie nietrzeźwości przewoził troje dzieci narażając je na spore niebezpieczeństwo. Badanie wykazało u kierującego blisko promil alkoholu w organizmie. 

W sobotę około godz. 17 w Bojanowie na ulicy Kolbuszowskiej policjanci zauważyli kierowcę ciągnika rolniczego, który na wozie przewoził troje dzieci. Na widok radiowozu mężczyzna skręcił w polną drogę i zatrzymał traktor. Policjanci podjęli kontrolę.
Funkcjonariusze ustalili, że ciągnikiem kierował 24-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego. Na wozie przypiętym do traktora mężczyzna przewoził troje dzieci w wieku od 9 do 13 lat. Sprawdzenie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał 0,92 promila. Podczas kontroli mężczyzna nie miał przy sobie prawa jazdy, a ciągnik nie posiadał aktualnych badań technicznych. Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny.
Za swoje zachowanie 24-latek odpowie przed sądem. Za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów.
Wiosenne prace polowe powodują, że na drogach pojawia się wiele ciągników rolniczych. Niestety, bardzo często poruszają się one po drogach publicznych wbrew obowiązującym przepisom. Apelujemy do kierowców i przypominamy o tym, że taki pojazd może wyjechać na drogę publiczną pod warunkiem, że jest zarejestrowany, ma opłacone obowiązkowe ubezpieczenie OC, a kierowca posiada stosowne uprawnienia kierowania nim. Taki kierowca winien również respektować przepisy dotyczące przewozu pasażerów. Niestosowanie się do nich może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń.
źródło: KPP Stalowa Wola

3 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Policjanci mówili o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni

stw24.pl22 października 2021

„Bezpieczne wakacje”- wyłoniono zwycięzców konkursu

stw24.pl18 października 2021

Spotkania profilaktyczne ze stalowowolską policją

stw24.pl12 października 2021

Nie zatrzymał się do kontroli, był pijany i poszukiwany

stw24.pl12 października 2021

Policyjne kontrole w placówkach handlowych i autobusach

stw24.pl8 października 2021

Policjanci ostrzegają przed spoofingiem

stw24.pl8 października 2021

Złodziej wszedł do domu, ukradł portfel z zawartością

stw24.pl4 października 2021
policja-las-poszukiwania-patrole

Zbłądził w lesie- pomogli mu policjanci

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021