Kronika Policyjna

Pijany kierowca przewoził dzieci

Pijany kierowca przewoził dzieci

Policjanci ze stalowowolskiej drogówki zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który kierując ciągnikiem w stanie nietrzeźwości przewoził troje dzieci narażając je na spore niebezpieczeństwo. Badanie wykazało u kierującego blisko promil alkoholu w organizmie. 

W sobotę około godz. 17 w Bojanowie na ulicy Kolbuszowskiej policjanci zauważyli kierowcę ciągnika rolniczego, który na wozie przewoził troje dzieci. Na widok radiowozu mężczyzna skręcił w polną drogę i zatrzymał traktor. Policjanci podjęli kontrolę.
Funkcjonariusze ustalili, że ciągnikiem kierował 24-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego. Na wozie przypiętym do traktora mężczyzna przewoził troje dzieci w wieku od 9 do 13 lat. Sprawdzenie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał 0,92 promila. Podczas kontroli mężczyzna nie miał przy sobie prawa jazdy, a ciągnik nie posiadał aktualnych badań technicznych. Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny.
Za swoje zachowanie 24-latek odpowie przed sądem. Za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów.
Wiosenne prace polowe powodują, że na drogach pojawia się wiele ciągników rolniczych. Niestety, bardzo często poruszają się one po drogach publicznych wbrew obowiązującym przepisom. Apelujemy do kierowców i przypominamy o tym, że taki pojazd może wyjechać na drogę publiczną pod warunkiem, że jest zarejestrowany, ma opłacone obowiązkowe ubezpieczenie OC, a kierowca posiada stosowne uprawnienia kierowania nim. Taki kierowca winien również respektować przepisy dotyczące przewozu pasażerów. Niestosowanie się do nich może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń.
źródło: KPP Stalowa Wola

3 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Policjanci zabezpieczyli broń, amunicje i trofea myśliwskie

stw24.pl14 kwietnia 2021

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs plastyczny dla dzieci pn. “bezpieczeństwo oczami pierwszoklasisty”

stw24.pl6 kwietnia 2021

Tragedia rodzinna – Matka zabiła dwójkę małych dzieci i odebrała sobie życie

stw24.pl30 marca 2021

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Niska

stw24.pl24 marca 2021

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

stw24.pl23 marca 2021

Nie żyje mężczyzna przygnieciony przez drzewo

stw24.pl23 marca 2021

Policja egzekwuje wprowadzone nakazy i ograniczenia

stw24.pl22 marca 2021