Kronika Policyjna

Pijany uratowany przed wychłodzeniem

Pijany uratowany przed wychłodzeniem

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli realizują działania związane z pomocą osobom bezdomnym. W ramach codziennych patroli, zwłaszcza wtedy, gdy temperatura spada znacznie poniżej zera, policjanci nawet kilkukrotnie w ciągu doby sprawdzają miejsca przebywania osób zagrożonych zamarznięciem.

Stalowowolscy policjanci prowadzą działania profilaktyczne „Bezdomni”. To właśnie w okresie zimowym funkcjonariusze każdego dnia zwracają uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować bezdomni. Są to zazwyczaj zrujnowane budynki, altanki działkowe, klatki schodowe. Policjanci każdego roku w okresie zimowym monitorują sytuację osób bezdomnych. Odnajdując takie osoby proponują pomoc. Między innymi przewiezienie do miejsc, w których jest ciepło, gdzie mogą zjeść ciepły posiłek i bezpiecznie spędzić noc.

Wczoraj po południu policjanci kontrolowali miejsca, w których wcześniej przebywali bezdomni. Były to szałasy przy ulicy Przemysłowej, zrujnowane budynki przy ulicy Okulickiego oraz rejon pod wiaduktem. W trakcie patrolu po godz. 17 w rejonie wiaduktu przy ulicy Okulickiego policjanci ujawnili 62-letniego bezdomnego mężczyznę. Funkcjonariusze zaproponowali mu pomoc, jednak mężczyzna nie chciał z niej skorzystać.

Wczoraj tuż po godz. 23.30 mieszkaniec miasta poinformował o leżącym przy ulicy 1-go Sierpnia mężczyźnie. Policjanci znaleźli tego człowieka, który był kompletnie pijany i miał problemy z utrzymaniem równowagi i poruszaniem się. Funkcjonariusze ustalili, że jest to 56-letni bezdomny. Dla jego bezpieczeństwa przewieźli mężczyznę do komandy do wytrzeźwienia.

Jeżeli widzimy człowieka leżącego na śniegu, któremu w wyniku zimna grozi niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia, zareagujmy. Wystarczy zatrzymać się na chwilę, zadzwonić pod numer alarmowy i powiadomić o tym funkcjonariuszy. Pozostańmy tam do momentu przyjazdu służb, aby w razie konieczności udzielić wskazówek.

Każde zgłoszenie związane z zagrożeniem życia bądź zdrowia ludzkiego zostanie natychmiast sprawdzone. Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec osób, które zwłaszcza zimą mogą potrzebować naszej pomocy.

źródło: KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Policjanci mówili o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni

stw24.pl22 października 2021

„Bezpieczne wakacje”- wyłoniono zwycięzców konkursu

stw24.pl18 października 2021

Spotkania profilaktyczne ze stalowowolską policją

stw24.pl12 października 2021

Nie zatrzymał się do kontroli, był pijany i poszukiwany

stw24.pl12 października 2021

Policyjne kontrole w placówkach handlowych i autobusach

stw24.pl8 października 2021

Policjanci ostrzegają przed spoofingiem

stw24.pl8 października 2021

Złodziej wszedł do domu, ukradł portfel z zawartością

stw24.pl4 października 2021
policja-las-poszukiwania-patrole

Zbłądził w lesie- pomogli mu policjanci

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021