kultura i rozrywka

Piknik za nami, Amazonki coraz bliżej celu

Piknik za nami, Amazonki coraz bliżej celu

Już blisko 26 tys. zł zebrały stalowowolskie Amazonki na leczenie Teresy Kochańskiej, zmagającej się z wyjątkowo złośliwym nowotworem piersi. Do niezbędnych 37 tys. zł wciąż brakuje ok. 11 tys. zł, ale dzięki kolejnym inicjatywom, Amazonki powoli zbliżają się do celu. Jedną z nich był Piknik charytatywny pn. „Ratujmy Życie Tereni”, który odbył się 14 sierpnia 2016 roku, w Karczmie Zacisze w Chłopskiej Woli.

Niezbyt przyjazna aura na początku pikniku, nie przestraszyła amatorów crossu rowerowego oraz siatkówki plażowej. Rowerowe podium w kategorii „Dorośli” zdobyli w kolejności: Daniel Sudół, Krzysztof Naja oraz Paweł Wiatr, z kolei wśród dzieci: Marcin Bernatowicz oraz Przemek Kozłowski. Do udziału w siatkarskiej rywalizacji „na piachu” stanęło 11 drużyn, w tym 3 kobiece. Uczestnicy sportowych zmagań rywalizowali o Puchary Senator RP Janiny Sagatowskiej, Prezydenta Miasta Lucjusza Nadbereżnego, Starostę Stalowowolskiego Janusza Zarzecznego oraz Wójta Gminy Pysznica Tadeusza Bąka.

1

Piknikowi towarzyszyła zabawa integracyjna na żywo, którą poprowadził Waldemar Pawłowski oraz DJ Marian Sitarz. Oprócz tego, uczestnicy pikniku mogli liczyć na konkursy z nagrodami dla dzieci na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji, które przygotowali i przeprowadzili reprezentanci Komendy Powiatowej Policji oraz Komendy Straży Pożarnej w Stalowej Woli. Nie zabrakło także pyszności z grilla, pieca (chleb, drożdżówki, chrupaczki, podpłomyki) oraz prezentacji rękodzielnictwa artystycznego.
Podczas Pikniku, Amazonkom udało się zebrać kwotę 3011,20 zł. Zbiórkę wsparła Senator Janina Sagatowska, która ufundowała Teresie Kochańskiej urządzenie do wyciskania naturalnych soków z owoców i warzyw. Jedna z osób uczestniczących w imprezie zadeklarowała również pokrycie kosztów podróży ze Stalowej Woli do Poznania i z powrotem (wraz z noclegiem).

2

Przypominamy, że wciąż trwa zbiórka pieniędzy na leczenie Teresy Kochańskiej Pomoc finansową można przekazywać na konto PKO BP I O/CENTRUM STALOWA WOLA 90 1020 4939 0000 0302 0003 4371 Stowarzyszenia Rehabilitacyjnego Kobiet po Mastektomii “AMAZONKA” ul. Dmowskiego 1 37-450 STALOWA WOLA – koniecznie z dopiskiem “Na diagnostykę i leczenie dla Teresy Kochańskiej”.

4 3

Organizatorem pikniku było Stowarzyszenie Rehabilitacyjne Kobiet po Mastektomii „AMAZONKA” w Stalowej Woli. Współorganizatorami: Karczma „Zacisze w Jastkowicach oraz wolontariusze z Bractwa Turystycznego „Łazik”. Organizację Pikniku wsparli: Bogumiła Banasik, Jan Zawół (Piekarnia Zasanie w Stalowej Woli), Lucyna i Adam Koptyrowie (Biuro Plus), Łukasz i Zbigniew Koczwara oraz członkinie stalowowolskiego stowarzyszenia AMAZONKI.

źródło: Centrum Organizacji Pozarządowych

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

„Stalowa Strzała” z udziałem drużyny kolarskiej Voster ATS Team

stw24.pl12 maja 2021

Zaczyna Ławeczka stanęła przed biblioteką w Pysznicy

stw24.pl12 maja 2021
pieniądz-biznes-plany

Przyjdź na spotkanie i dowiedz się jak pozyskać wsparcie finansowe

stw24.pl12 maja 2021

15 maja otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska

stw24.pl11 maja 2021

Wypożycz planszówkę w bibliotece

stw24.pl10 maja 2021

Zwalczają szkodnika drzew- Oprysk w lasach Gminny Pysznica

stw24.pl10 maja 2021

Noc Muzeów w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli

stw24.pl10 maja 2021

stw24.pl10 maja 2021

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021