sport

Piłkarze doczekali się profesjonalnego boiska

Piłkarze doczekali się profesjonalnego boiska

Profesjonalne, pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem powstanie już pod koniec października przy ul. Hutniczej w Stalowej Woli. Miasto otrzymało z Ministerstwa Sportu 1 mln zł dotacji na tę inwestycję. Całkowity koszt budowy to około 3 mln zł, z czego budżetu miejskiego na ten cel są przeznaczone 2 mln zł.

– Spotkaliśmy się w miejscu nieprzypadkowym, alby pokazać infrastrukturę sportową, która jest na terenie Stalowej Woli, a raczej jej brak. To zniszczone boisko, które od lat upominało się o to, aby stanowić podstawowe zaplecze dla profesjonalnej drużyny, a także dla dzieci i młodzieży. To miejsce, na którym stoimy przechodzi do historii – mówił prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, stojąc na bocznym żużlowym boisku na obiektach MOSiR-u przy ul. Hutniczej, które praktycznie od lat jest nieużywane.
Prezydent odniósł się również do rożnych pogłosek, które krążą na temat inwestycji dot. infrastruktury sportowej.
– Od dłuższego czasu w Stalowej Woli mamy złych proroków, którzy od początku mojej kadencji, powtarzali, że jak Nadbereżny będzie rządził miastem, to Stalowa Wola nie dostanie żadnej dotacji. Dlatego chciałbym podkreślić, że otrzymaliśmy zarówno dotację na budowę boiska przy PSP 1, a obecnie na boisko przy stadionie. To jest historyczna dotacja, bo do tej pory miasto nie starało się o te środki – zaznaczał prezydent.

stadion (1)

Rafał Weber, przewodniczący Rady Miasta podkreślał, że to, czego nie udało się poprzedniej władzy od 2008 roku, bo wtedy powstał projekt modernizacji tego boiska, obecnej udało się w ciągu pół roku. – Jeszcze w lutym zabezpieczyliśmy środki w budżecie, także jesteśmy przygotowani i pod względem projektorowym i finansowym. Bardzo się cieszymy, że po wielu latach posuchy w tym temacie udało się uzyskać środki i uda się w tym roku zrealizować tę inwestycję dzięki zaangażowaniu wielu osób, wielu środowisk, i piłkarskich, i samorządowy – mówił Weber. Podkreślał, że do złożonego wniosku zostały dołączone także podpisy z ponad 90 klubów sportowych zrzeszonych w podokręgu Stalowa Wola, które zadeklarowały chęć korzystania z tego obiektu. Także te drużyny będą mogły również tu trenować. Bowiem pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem nie ma w promieniu 70 km. Warto dodać, że obiekt ten jest przeznaczony także do grania w porze zimowej. Ponadto jest szansa, że Stal Stalowa Wola wejdzie do I ligi, a boisko w tej klasie rozgrywkowej jest już wymogiem PZPN-u.

Jak podkreślał Mariusz Szymański, prezes Piłkarskiej Spółki Akcyjnej Stal, boisko to będzie bardzo istotne w trenowaniu dzieci i młodzieży. Bo o ile drużyna mogła mieć treningi wyjazdowe, to już dzieci i młodzież takiej możliwości nie mieli. – Myślę, że najbardziej z tego boiska najbardziej skorzystają najmłodsze grupy rozgrywkowe – mówił Szymański.

Projekt, a także pozwolenie na budowę boiska już są, niebawem zostanie ogłoszony przetarg. Pierwsze prace porządkowe już się rozpoczęły.

7 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w sport

Voster ATS Team na Belgrade-Banjaluka

stw24.pl21 kwietnia 2021

“Motyle” coraz wyżej w punktacji drużynowej

stw24.pl20 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021

Oliwia Sybicka na konsultacjach w Puszczykowie

stw24.pl30 marca 2021

Drugie miejsce MKT w konkursie na Klub Roku SiA

stw24.pl25 marca 2021

Trzy kolejki i po awansie.

stw24.pl20 marca 2021

Pierwszaki z gminy Pysznica pływają na medal

stw24.pl17 marca 2021

SP MOTYL z medalami na “Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego Dzieci”

stw24.pl16 marca 2021

Oliwia na Tennis Europe, jako jedyna polka w finale

stw24.pl10 marca 2021