Kronika Policyjna

Pirat drogowy jazdę zakończył na słupie

Pirat drogowy jazdę zakończył na słupie

20-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego stracił prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. Mężczyzna między innymi ominął pojazd, który zatrzymał się, aby przepuścić pieszych, uszkadzając bok tego samochodu i urywając lusterko. 25-latek odjechał z miejsca kolizji, a następnie po przejechaniu kilkuset metrów stracił panowanie nad autem i wjechał w sygnalizator. Był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Do zdarzenia doszło wczoraj w Stalowej Woli na ulicy Poniatowskiego i Komisji Edukacji Narodowej po godz. 18. Z relacji zgłaszającego interwencję 49-letniego kierowcy forda mondeo policjanci ustalili, że w momencie kiedy zatrzymał się przed przejściem dla pieszych na ulicy Poniatowskiego, aby umożliwić przejście dwóm osobom zobaczył czerwonego seata, który omijał go z prawej strony jadąc częściowo po poboczu. Kierowca seata przerysował bok forda i urwał lusterko. Piesi widząc całą sytuację odskoczyli, aby uniknąć potrącenia.

Kierujący samochodu oddalił się z miejsca kolizji i skręcił w ulicę Komisji Edukacji Narodowej. Po przejechaniu kilkuset metrów stracił panowanie nad samochodem i wjechał w sygnalizator świetlny na skrzyżowaniu ulic KEN i Wojska Polskiego.

Policjanci ustalili, że kierowcą seata był 20-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że był trzeźwy. Z jego relacji policjanci ustalili, że na ulicy Poniatowskiego nie widział żadnych pieszych, ani nie usłyszał otarcia o pojazd, bo głośno słuchał muzyki. Natomiast na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną stracił panowanie nad autem i uderzył w sygnalizator.

Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny seata za brak badań technicznych oraz zatrzymali 20-latkowi prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. Za swoje czyny 20-letni mężczyzna odpowie przed sądem.

źródło: KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Tragiczny finał poszukiwań zaginionej kobiety

stw24.pl7 czerwca 2021

Dwie kolizje z udziałem nietrzeźwych

stw24.pl26 maja 2021
policja-las-poszukiwania-patrole

Zabłądziła w lesie – pomogli jej policjanci

stw24.pl18 maja 2021

Z seniorami o bezpieczeństwie

stw24.pl15 maja 2021
areszt-policjant

Trafił do aresztu za napad na kobietę

stw24.pl6 maja 2021

Wypadek drogowy- zderzenie ciężarówki z osobówką

stw24.pl4 maja 2021

Policja nakryła trzech 13-latków na niebezpiecznych eksperymentach

stw24.pl28 kwietnia 2021

35-letni mieszkaniec Stalowej Woli, zatrzymany za “narkotykowy biznes”

stw24.pl28 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021