W Stalowej Woli

Plac Piłsudskiego zyska nowy wygląd?

Plac Piłsudskiego zyska nowy wygląd?

Chodzi o najbardziej reprezentacyjny plac w Stalowej Woli, gdzie odbywają się różnego  rodzaju, uroczystości i imprezy. O koncepcję jego zagospodarowanie zapytał radny Zbigniew Paszkiewicz, podczas sesji Miejskiej Rady Seniorów.

Zastanawiał się, czy jest jakiś przemyślany plan opracowany przez biuro urbanistyczne. A trzeba zaznaczyć, że dotychczas takiego nie było. Pozostaje też do zagospodarowania plac między ul. 1 Sierpnia a torami, gdzie obecnie są dzierżawione pawilony handlowe przedsiębiorcom.

Czy plac przed Miejskim Domem Kultury będzie zaprojektowany, a następnie zagospodarowany? Może najpierw należałoby takie projekty przedstawić mieszkańcom, by mogli się zapoznać, wypowiedzieć na temat tego ważnego dla miasta placu – mówił radny Paszkiewicz.
Jak wyjaśniał Sylwester Piechota, naczelnik wydziału inwestycji, transportu i promocji gospodarczej, Stalowa Wola znalazła się na liście 20 miast w Polsce, które otrzymało 3 mln zł na modelową rewitalizację na dwa osiedla – os. Rozwadów i os. Fabryczne, konkretnie na rynek w Rozwadowie i plac przy MDK.
Oznacza to, że będą prowadzone konsultacje społeczne na temat zagospodarowania tych miejsc. Mieszkańcy będą mogli wyrazić swoją opinię na tema tego, czego im brakuje w otoczeniu, jakie elementy są potrzebne by rozwiązywać problemy społeczne itp. Wszystkie te uwagi zostaną zebrane i na ich podstawie będzie opracowana koncepcja zagospodarowania, która następnie zostanie przedstawiona zainteresowanym.
Jak zaznacza naczelnik Piechota, do wszystkie etapów tych prac będą zaangażowani mieszkańcy. Dopiero wtedy okaże się, czy miasto otrzyma wsparcie na realizację tych inwestycji.
Zatem, jak będzie wyglądał plac Piłsudskiego zależy od samych stalowowolan.
Joanna Piechuta 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Stalowej Woli

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021

Pierwsi strażacy z powiatu stalowowolskiego zaszczepieni

stw24.pl12 kwietnia 2021

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Dworzec PKP w Rozwadowie odzyska dawny blask

stw24.pl30 marca 2021