W Stalowej Woli

Plac w centrum nie najlepszą wizytówką

Plac w centrum nie najlepszą wizytówką

Plac w centrum miasta, który powinien być wizytówką, raczej na to miano nie zasługuje, a wprost przeciwnie. Mowa o placu naprzeciwko dworca PKS przy ul. Okulickiego w Stalowej Woli, który obecnie służy jako przystanek i parking dla busów. Problem ten poruszyli na swojej sesji radni Miejskiej Rady Seniorów.  

florianska

Zwracali uwagę na to, że teren ten jest zaniedbany, rosną tam chwasty i przypadkowe krzewy. Apelowali do prezydenta, by plac ten został zagospodarowany.
Jak wyjaśniał prezydent Lucjusz Nadbereżny, teren ten jest własnością miasta, ale jest oddany w dzierżawę dla stalowowolskiego Automobilklubu. Miasto zwraca uwagę dzierżawcy by na bieżąco były wyrzucane śmiecie, koszona trawa, bo on za to odpowiada.

Obecnie miasto nie podejmie działań na tym placu, gdyż czeka na rozpoczęcie prac związanych  z uruchomieniem projektu mobilnego Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego, w ramach którego zostaną zakupione nowe autobusy i zbudowane centra przesiadkowe. Właśnie naprzeciwko PKS-u planowane jest zbudowanie takiego centrum przesiadkowego.

Jak tłumaczył prezydent Automobilklub jest stowarzyszaniem, organizacją, która robi bardzo dużo dobrego pod względem działań związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Ta dzierżawa generuje dla nich przychody, które później mogą przeznaczyć na swoją działalność statutową.

Przypomniał, że w ostatnim czasie miasto wykonało w tej okolicy nowy chodnik, który biegnie wzdłuż ul. Floriańskiej od kościoła w kierunku ul. Okulickiego. Przy wspomnianym placu się urywa, to nie dlatego, że zabrakło kostki, ale to zostało zrobione celowo. – Jeśli tam za rok mają wejść zaawansowane prace budowlane, to szkoda obecnie ponosić nakłady finansowe. Ja przyjmuję tę krytykę, ona jest zasadna, to miejsce nieeleganckie. Ale to by było nie po gospodarsku obecnie zrobić chodnik, a za rok go rozbierać.  Lepiej czasami narazić się na krytykę – stwierdził włodarz.

Prezydent podkreślał, że miasto zastanawia się jak to miejsce docelowo powinno wyglądać, gdyż są rożne propozycje.  – W tym obszarze między ul. Okulickiego a ul. Popiełuszki zostało już tyle błędów popełnionych pod względem architektury, że limit się wyczerpał. Czasami lepiej chwilę poczekać na dobry projekt, koncepcję, niż zrobić coś tylko na chwilę – argumentował prezydent Nadbereżny.

Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021