W Stalowej Woli

Planują rozbudowę MOPS-u i schroniska dla bezdomnych

Planują rozbudowę MOPS-u i schroniska dla bezdomnych

Poprawa warunków obsługi klientów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz zwiększenie miejsc w Schronisku dla Bezdomnych Mężczyzn w Stalowej Woli. To główny cel modernizacji tych obiektów.

Jest duża szansa, że uda się  zrealizować te inwestycje. Obecnie miasto przygotowuje się do ubiegania się o dofinansowanie z nowej perspektywy unijnej, ponieważ jest już wstępny harmonogram naboru wniosków z zakresu pomocy społecznej. Obecnie przygotowywany jest przetarg na wykonanie prac projektowych.

O rozbudowę schroniska przy ul. Jaśminowej na os. Charzewice od wielu lat zabiega jego kierownik Zenon Gielarek. Chodzi o to, by placówka mogła przyjmować więcej osób. Obecnie jest tam 26 miejsc. Jednakże w okresie zimowym jest zapotrzebowanie na więcej. Wtedy są przyjmowane osoby nawet ponad stan, śpią na dostawianych łóżkach i materacach. Po planowanej rozbudowie schronienie miałoby tam znaleźć  około 55 osób. Ponadto w planach jest również uruchomienie noclegowni na poddaszu dla osób, które nie kwalifikują się do schroniska.

schronisko

Natomiast modernizacja i rozbudowa budynku MOPS-u, ma służyć głównie poprawie jakości obsługi klientów.  W planach jest termomodernizacja,  modernizacja pomieszczeń, a także budowa nowego skrzydła budynku. Jak zaznacza Piotr Pierścionek, dyrektor MOPS-u, ośrodek w tym obiekcie mieści się od 25 lat, a w tym czasie zakres jego działalności, liczba nowych spraw znacznie wzrosły. W pokojach urzęduje 5 – 6 pracowników, w takich warunkach nie ma możliwości prowadzania pracy socjalnej, rozmawiania o problemach klientów w obecności pięciu innych klientów. A często przychodzą oni z bardzo poważnymi, osobistymi sprawami.  Ponadto nie ma osobnych pomieszczeń, gdzie pracownicy mogą na osobności porozmawiać np. o indywidualnych problemach klienta z jakimi zgłaszają się do MOPS-u. Obecne warunki nie spełniają żadnych standardów pracy zarówno dla pracowników, jak i klientów korzystających z usług ośrodka.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Obiecanki cacanki Prezydenta

stw24.pl6 marca 2021

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

stw24.pl4 marca 2021
nowa deba czołgi

Głośne badania w najbliższy piątek

stw24.pl4 marca 2021

Kogo obejmuje spis powszechny, jak się spisać i o co będziemy pytani?

stw24.pl3 marca 2021

Dwa zwycięstwa młodziczek VEGI MOSiR w Przemyślu

stw24.pl2 marca 2021

Dzień Kobiet w Muzeum

stw24.pl1 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

stw24.pl1 marca 2021
huta

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

stw24.pl1 marca 2021

W terenie zabudowanym jechał 125 km/h

stw24.pl26 lutego 2021