W Stalowej Woli

Planują rozbudowę MOPS-u i schroniska dla bezdomnych

Planują rozbudowę MOPS-u i schroniska dla bezdomnych

Poprawa warunków obsługi klientów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz zwiększenie miejsc w Schronisku dla Bezdomnych Mężczyzn w Stalowej Woli. To główny cel modernizacji tych obiektów.

Jest duża szansa, że uda się  zrealizować te inwestycje. Obecnie miasto przygotowuje się do ubiegania się o dofinansowanie z nowej perspektywy unijnej, ponieważ jest już wstępny harmonogram naboru wniosków z zakresu pomocy społecznej. Obecnie przygotowywany jest przetarg na wykonanie prac projektowych.

O rozbudowę schroniska przy ul. Jaśminowej na os. Charzewice od wielu lat zabiega jego kierownik Zenon Gielarek. Chodzi o to, by placówka mogła przyjmować więcej osób. Obecnie jest tam 26 miejsc. Jednakże w okresie zimowym jest zapotrzebowanie na więcej. Wtedy są przyjmowane osoby nawet ponad stan, śpią na dostawianych łóżkach i materacach. Po planowanej rozbudowie schronienie miałoby tam znaleźć  około 55 osób. Ponadto w planach jest również uruchomienie noclegowni na poddaszu dla osób, które nie kwalifikują się do schroniska.

schronisko

Natomiast modernizacja i rozbudowa budynku MOPS-u, ma służyć głównie poprawie jakości obsługi klientów.  W planach jest termomodernizacja,  modernizacja pomieszczeń, a także budowa nowego skrzydła budynku. Jak zaznacza Piotr Pierścionek, dyrektor MOPS-u, ośrodek w tym obiekcie mieści się od 25 lat, a w tym czasie zakres jego działalności, liczba nowych spraw znacznie wzrosły. W pokojach urzęduje 5 – 6 pracowników, w takich warunkach nie ma możliwości prowadzania pracy socjalnej, rozmawiania o problemach klientów w obecności pięciu innych klientów. A często przychodzą oni z bardzo poważnymi, osobistymi sprawami.  Ponadto nie ma osobnych pomieszczeń, gdzie pracownicy mogą na osobności porozmawiać np. o indywidualnych problemach klienta z jakimi zgłaszają się do MOPS-u. Obecne warunki nie spełniają żadnych standardów pracy zarówno dla pracowników, jak i klientów korzystających z usług ośrodka.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Do Stalowej Woli zawitała mobilna wystawa na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl20 września 2021

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

stw24.pl17 września 2021

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę przejść dla pieszych

stw24.pl17 września 2021

MSPO 2021- podsumowanie udziału HSW S.A.

stw24.pl15 września 2021

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – KGHM ZANAM z prestiżowym certyfikatem

stw24.pl14 września 2021