W Stalowej Woli

Planują rozbudowę MOPS-u i schroniska dla bezdomnych

Planują rozbudowę MOPS-u i schroniska dla bezdomnych

Poprawa warunków obsługi klientów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz zwiększenie miejsc w Schronisku dla Bezdomnych Mężczyzn w Stalowej Woli. To główny cel modernizacji tych obiektów.

Jest duża szansa, że uda się  zrealizować te inwestycje. Obecnie miasto przygotowuje się do ubiegania się o dofinansowanie z nowej perspektywy unijnej, ponieważ jest już wstępny harmonogram naboru wniosków z zakresu pomocy społecznej. Obecnie przygotowywany jest przetarg na wykonanie prac projektowych.

O rozbudowę schroniska przy ul. Jaśminowej na os. Charzewice od wielu lat zabiega jego kierownik Zenon Gielarek. Chodzi o to, by placówka mogła przyjmować więcej osób. Obecnie jest tam 26 miejsc. Jednakże w okresie zimowym jest zapotrzebowanie na więcej. Wtedy są przyjmowane osoby nawet ponad stan, śpią na dostawianych łóżkach i materacach. Po planowanej rozbudowie schronienie miałoby tam znaleźć  około 55 osób. Ponadto w planach jest również uruchomienie noclegowni na poddaszu dla osób, które nie kwalifikują się do schroniska.

schronisko

Natomiast modernizacja i rozbudowa budynku MOPS-u, ma służyć głównie poprawie jakości obsługi klientów.  W planach jest termomodernizacja,  modernizacja pomieszczeń, a także budowa nowego skrzydła budynku. Jak zaznacza Piotr Pierścionek, dyrektor MOPS-u, ośrodek w tym obiekcie mieści się od 25 lat, a w tym czasie zakres jego działalności, liczba nowych spraw znacznie wzrosły. W pokojach urzęduje 5 – 6 pracowników, w takich warunkach nie ma możliwości prowadzania pracy socjalnej, rozmawiania o problemach klientów w obecności pięciu innych klientów. A często przychodzą oni z bardzo poważnymi, osobistymi sprawami.  Ponadto nie ma osobnych pomieszczeń, gdzie pracownicy mogą na osobności porozmawiać np. o indywidualnych problemach klienta z jakimi zgłaszają się do MOPS-u. Obecne warunki nie spełniają żadnych standardów pracy zarówno dla pracowników, jak i klientów korzystających z usług ośrodka.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021