W Stalowej Woli

Platforma wystawiła kandydata do Rady Miasta

Platforma wystawiła kandydata do Rady Miasta

Dariusz Przytuła, były radny stalowowolski, będzie ponownie ubiegł się o tę funkcję w wyborach uzupełniających do samorządu. Zwolniło się miejsce w Radzie Miasta w Stalowej Woli. To dlatego, że przewodniczący rady Rafał Weber został wybrany na posła. Kandydat do stalowowolskiego samorządu jest wystawiany przez miejscowe struktury Platformy Obywatelskiej.

Jego kandydaturę rekomendowała była już posłanka Renata Butryn, obecnie w nowej roli, – przewodniczącej struktur powiatowych PO oraz Małgorzata Czwarno, przewodnicząca koła miejskiego PO.
– Dariusz Przytuła jest doświadczonym, sprawdzonym samorządowcem, w Radzie Miasta działa od 2006 roku, początkowo jako najmłodszy radny, a w latach 2010 – 2014, jako wiceprzewodniczący rady. To człowiek o pasji społecznika, bardzo oddany koncepcji budżetu obywatelskiego, na rzecz której cały czas lobbuje, również nieobce jest mu bezpieczeństwo, prowadzi szereg akcji związanych z bezpieczeństwem w ruch drogowym wśród dzieci i młodzieży szkolnej – wyliczała Małgorzata Czwarno.

Dariusz Przytuła będzie startował z okręgu nr 21. Podczas konferencji, na której została oficjalnie ogłoszona jego kandydatura, złożył kilka deklaracji, a także przedstawił to, czym będzie się zajmował w radzie, przypomniał też swoją wcześniejszą pracę w samorządzie.

– Jako radny starałem się być społecznikiem, swoją dietę przekazywałem przede wszystkim na utrzymanie biura radnego. Byłem pierwszym radnym, który otworzył biuro dla mieszkańców Stalowej Woli. Ponadto organizowałem różne akcje społeczne, o których można przeczytać na mojej stronie internetowej. Gdy mieszkańcy Stalowej Woli wybiorą mnie na radnego deklaruję, że połowę diety będę przekazywał na akcje charytatywne oraz organizacje zrzeszające się w gminie Stalowa Wola. Natomiast drugą część będę wykorzystywał na akcje związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Moja praca radnego będzie przede wszystkim pracą społeczną. Idę do rady po to, by pomagać mieszkańcom, służyć im – deklarował.

Zaznaczał, że będzie chciał pracować w komisji budżetu i finansów oraz w komisji bezpieczeństwa. Podkreślał, że będzie współpracować z prezydentem i władzami miasta i powiatu, ale będzie także krytykantem. – Ponieważ obecnie w Radzie Miejskiej nie ma w ogóle opozycji, oprócz dwóch radnych. Rada to jeden człon partyjny. Potrzeba głosu innej opcji politycznej. Ten mój głos będzie również głosem kontrolnym władz miasta – podkreślał Dariusz Przytuła.

Przestawił też swój program, to:

  • „Bezpieczny senior” – cykl spotkań z osobami starszymi dot. bezpieczeństwa, szkoleń z obsługi komputera,
  • Prowadzenie programu „Aktywni 60 +”,
  • „Bądź widoczny na drodze” – cykl spotkań dla uczniów dot. bezpieczeństwa w ruchu drogowym,
  • Wprowadzenie w Stalowej Woli Budżetu Obywatelskiego,
  • Otwarcie w galeriach handlowych Punktów Obsługi Klienta Urzędu Miasta.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021