Fotorelacje

Płynęli po złoto

Ponad 200 młodych pływaków wzięło udział w V Międzynarodowych Mistrzostwach w Pływaniu zorganizowanych w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli.

Do Stalowej Woli przyjechała młodzież z 2 klubów ze Słowacji: Plavecký klub Chemes Humenné i Plavecký klub Orca Michalovce oraz 19 polskich klubów z Brzeska, Lublina, Rzeszowa, Krosna, Puław, Mielca, Ropczyc, Biłgoraja, Wieliczki, Nowej Dęby, Dębicy, Tarnobrzega, Olkusza, Krakowa, Tarnowa, Kóz oraz Stalowej Woli.

131 chłopców i 135 dziewcząt przez dwa dni rywalizowało o podium Mistrzostw, a także osiągniecie rekordu życiowego. W konkurencjach indywidualnych oraz sztafetach wystartowali zawodnicy z roczników 2001-2006.
W sobotę młodzież zmierzyła się na dystansach 50 m stylem dowolnym, 100 m zmiennym, 100 m motylkowym, 200 m grzbietowym, 100 m klasycznym, 200 m dowolnym i w sztafetach 4×50 m dowolnym. Najwięcej medali zdobyli zawodnicy stalowowolskiego klubu Motyl: 10 złotych, 10 srebrnych i 9 brązowych. Na drugim miejscu znalazł się klub Sokół Rzeszów z 24 medalami, zdobył 9 złotych, 7 srebrnych i 8 brązowych. Na trzecim miejscu uplasowała się Omega Olkusz z 25 krążkami, w tym 7 złotymi, 10 srebrnymi i 8 brązowymi.

W niedzielę zawodnicy rywalizowali na dystansach 50 m stylem motylkowym, 100 m dowolnym, 100 m grzbietowym, 50 m klasycznym, 200 m motylkowym, 200 m zmiennym oraz w sztafetach 4×50 m zmiennym.
Na szczycie klasyfikacji medalowej dwudniowych zawodów znalazł się Sokół Rzeszów z 45 medalami. Młodzi pływacy zdobyli 18 złotych, 12 srebrnych i 15 brązowych medali. Na drugim miejscu uplasował się Motyl z 49 medalami (16 złotych, 18 srebrnych, 15 brązowych). Trzecie miejsce przypadło klubowi Solne Miasto Wieliczka z liczbą medali 45 (14 złotych, 22 srebrne, 9 brązowych) Najwięcej medali zdobył klub Omega Olkusz, bo aż 50 (13 złotych, 20 srebrnych i 17 brązowych).

W klasyfikacji medalowej pływaków największą wagę mają złote medale, dlatego też o pierwszym miejscu nie świadczy ogólna liczba medali. Podczas zawodów wręczono 287 medali oraz pamiątkowe dyplomy.
Międzynarodowe Mistrzostwa w Pływaniu w Stalowej Woli cieszą się coraz większym zainteresowaniem młodzieży z całej Polski. W 2015 roku wystartowało 200 zawodników, w tym 266. Pływaków wspierali kibice, rodziny i przyjaciele, którzy licznie przybyli na zawody. Również niezwykły doping dawały pełne otuchy okrzyki kolegów z drużyn.