W Stalowej Woli

Po kilkunastu latach doczekali się na modernizację podwórka

Po kilkunastu latach doczekali się na modernizację podwórka

Od połowy lipca przy ul. Skoczyńskiego można już wygodnie parkować. Zakończyły się tam bowiem prace związane z przebudową parkingu przyblokowego dla budynków przy ul. Skoczyńskiego 4, 6, 8. Kierowcy mogą teraz bezpiecznie, przy pełnym oświetleniu terenu, zostawić swoje auto na jednym z 47 miejsc.

Mieszkańcy tych bloków czekali na modernizację swojego otoczenia kilkanaście lat i nie wierzyli, że może ona dojść do skutku. Podczas spotkań osiedlowych Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny dał słowo, że jeszcze w tym roku będą oni korzystać z nowego parkingu i słowa dotrzymał.

skoczyńskiego

Prace dotyczące przebudowy parkingów przyblokowych w rejonie kortów tenisowych na Skoczyńskiego rozpoczęły się w połowie maja. Wykonawca zajął się rozbiórką starej nawierzchni wykonanej z trylinki drogowej, wycinką i karczowaniem drzew, wykonaniem kanalizacji deszczowej, budową oświetlenia ulicznego oraz położeniem nowej nawierzchni z kostki brukowej betonowej, regulacją studzienek.

Po przebudowie mieszkańcy mają do dyspozycji 47 miejsc parkingowych. Teren postojowy został także dodatkowo doświetlony. Zgodnie z założeniami projektowymi, ustawiono w okolicy parkingu 10 lamp. W najbliższych tygodniach, by zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców, planowane są również prace związane z oświetleniem zacienionego chodnika prowadzącego od podwórka do ul. Wolności.

W budżecie miasta zapisano 470 tys. zł na rewitalizację terenów przyblokowych w rejonie Skoczyńskiego, w tym na budowę parkingów. Na sam projekt przebudowy parkingów wraz z oświetleniem miasto wydało około 240 tys. zł.

źródło: UM Sandomierz

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Budynki OSP czeka rozbudowa

stw24.pl15 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021

Pierwsi strażacy z powiatu stalowowolskiego zaszczepieni

stw24.pl12 kwietnia 2021

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021