W Stalowej Woli

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

Zaraz po zakończeniu matur, rozpoczną się remonty w salach gimnastycznych dwóch szkół prowadzonych przez Powiat Stalowowolski. Chodzi o obiekty sportowe popularnego „ekonomika” oraz „staszka”.

W Zespole Szkół Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego w Stalowej Woli zaplanowano remont zaplecza i sali gimnastycznej. Prace obejmą: remont dachu nad salą gimnastyczną i zapleczem socjalnym, wykonanie nowej podłogi sportowej, wymianę kotar grodzących i siatek ochronnych, montaż nagłośnienia w sali gimnastycznej, doposażenie siłowni, wymianę stolarki drzwiowej wewnętrznej, malowanie oraz wymianę podwieszanych stropów.

Jeszcze więcej pomieszczeń do remontu przewidziano w Zespole Szkół Ogólnokształcących I Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli. Tu prace obejmą: główną halę sportową, gdzie przewidziano naprawę tynków i malowanie, remont posadzki wraz z malowaniem linii boisk oraz montaż zabezpieczeń ścian pod koszami. Remontu doczeka się również zaplecze hali wraz z łącznikiem, gdzie nastąpi wymiana systemów otwierania okien,  wymiana skrzydeł drzwiowych, naprawa tynków i malowanie oraz doposażenie siłowni. Ale to nie koniec, ponieważ inwestycja obejmie również sale pomocnicze, w których zaplanowano naprawę tynków, malowanie i naprawę posadzki. Młodzież ucieszy zapewne fakt, że w jednej z pomocniczych sal sportowych powstanie nawet ścianka wspinaczkowa.

Opisywana inwestycja składa się z 3 części, poza remontem sal w ZS Nr 3 oraz w ZSO, objęła ona również budowę siłowni terenowej przy Zespole Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Stalowej Woli.

– Sport to zdrowie, dlatego dbamy o zaplecze sportowe naszych szkół i jednostek oświatowych. Mam tylko nadzieję, że młodzież będzie wreszcie mogła z nich w pełni korzystać, co w ostatnim czasie ze względu na pandemię nie było niestety możliwe. To kolejne nasze tego typu inwestycje, przypomnę tylko, że w ostatnich latach wyremontowaliśmy również salę gimnastyczną w Zespole Szkół Nr 2 oraz wybudowaliśmy boisko wielofunkcyjne w Zespole Szkół Nr 1 – mówi starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Opisywana inwestycja otrzymała dofinansowanie w kwocie 642 tys. zł z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, w ramach programu Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – edycja 2020. Całkowita wartość zadania to 1,3 mln zł, z czego 666 tys. zł stanowi wkład własny Powiatu Stalowowolskiego.

 

 

 

 

 

 

Źródło Powiat Stalowowolski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021