W Stalowej Woli

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

Zaraz po zakończeniu matur, rozpoczną się remonty w salach gimnastycznych dwóch szkół prowadzonych przez Powiat Stalowowolski. Chodzi o obiekty sportowe popularnego „ekonomika” oraz „staszka”.

W Zespole Szkół Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego w Stalowej Woli zaplanowano remont zaplecza i sali gimnastycznej. Prace obejmą: remont dachu nad salą gimnastyczną i zapleczem socjalnym, wykonanie nowej podłogi sportowej, wymianę kotar grodzących i siatek ochronnych, montaż nagłośnienia w sali gimnastycznej, doposażenie siłowni, wymianę stolarki drzwiowej wewnętrznej, malowanie oraz wymianę podwieszanych stropów.

Jeszcze więcej pomieszczeń do remontu przewidziano w Zespole Szkół Ogólnokształcących I Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli. Tu prace obejmą: główną halę sportową, gdzie przewidziano naprawę tynków i malowanie, remont posadzki wraz z malowaniem linii boisk oraz montaż zabezpieczeń ścian pod koszami. Remontu doczeka się również zaplecze hali wraz z łącznikiem, gdzie nastąpi wymiana systemów otwierania okien,  wymiana skrzydeł drzwiowych, naprawa tynków i malowanie oraz doposażenie siłowni. Ale to nie koniec, ponieważ inwestycja obejmie również sale pomocnicze, w których zaplanowano naprawę tynków, malowanie i naprawę posadzki. Młodzież ucieszy zapewne fakt, że w jednej z pomocniczych sal sportowych powstanie nawet ścianka wspinaczkowa.

Opisywana inwestycja składa się z 3 części, poza remontem sal w ZS Nr 3 oraz w ZSO, objęła ona również budowę siłowni terenowej przy Zespole Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Stalowej Woli.

– Sport to zdrowie, dlatego dbamy o zaplecze sportowe naszych szkół i jednostek oświatowych. Mam tylko nadzieję, że młodzież będzie wreszcie mogła z nich w pełni korzystać, co w ostatnim czasie ze względu na pandemię nie było niestety możliwe. To kolejne nasze tego typu inwestycje, przypomnę tylko, że w ostatnich latach wyremontowaliśmy również salę gimnastyczną w Zespole Szkół Nr 2 oraz wybudowaliśmy boisko wielofunkcyjne w Zespole Szkół Nr 1 – mówi starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Opisywana inwestycja otrzymała dofinansowanie w kwocie 642 tys. zł z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, w ramach programu Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – edycja 2020. Całkowita wartość zadania to 1,3 mln zł, z czego 666 tys. zł stanowi wkład własny Powiatu Stalowowolskiego.

 

 

 

 

 

 

Źródło Powiat Stalowowolski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Oliwia Sybicka na Zgrupowaniu szkoleniowym PZT w Żywcu

stw24.pl10 czerwca 2021

Mrówcza kolonia przy Parku Zimnej Wody

stw24.pl10 czerwca 2021

Premiera filmu „Miasto z piasków i serc. Stalowa Wola”

stw24.pl10 czerwca 2021

Bezpłatne badania na Placu Piłsudskiego

stw24.pl9 czerwca 2021

Hospitalizacje z potwierdzonym COVID-19 tylko w szpitalach zakaźnych

stw24.pl9 czerwca 2021

Diler może zarejestrować samochód za klienta

stw24.pl9 czerwca 2021

Bibliotekarze chcą urządzić patio

stw24.pl9 czerwca 2021

Zapisz dziecko na „Wakacje w bibliotece”

stw24.pl7 czerwca 2021

Paweł Cieślik drugi w Małopolskim Wyścigu Górskim

stw24.pl7 czerwca 2021