W Stalowej Woli

Po ponad 40 latach powstało nowe boisko

Po ponad 40 latach powstało nowe boisko

Zamiast nierównego, popękanego asfaltu,  który był położony 43 lata temu,  jest nawierzchnia ze sztucznej trawy, bramki, ogrodzenie, oświetlenie, siedziska dla widzów. Mowa o nowoczesnym boisku do piłki nożnej, które powstało przy Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Stalowej Woli. Dziś obiekt ten został uroczyście otwarty.

– Jeszcze kilka miesięcy temu było tu nieco inne boisko, asfaltowe, a właściwie teren, który przypominał boisko. Obiekt ten powstał w 1974 r. i dla wielu pokoleń był tym miejscem, na którym walczyliśmy, wylaliśmy wiele potu. A mówię to jako absolwent tej szkoły. Żegnamy tamto boisko bez najmniejszego żalu. Nie spełniało ono żadnych wymogów nowoczesnego obiektu sportowego. Nowy obiekt powstał z naszych marzeń. Kiedyś wydawało nam się, że powstanie boiska jest zadaniem trudnym i odległym, mało realnym i trudno osiągalnym. Jak widać trzeba mieć marzenia, a one się spełniają. Spełniają się wtedy, kiedy napotkamy na swojej drodze ludzi, którzy chcą nam w tym pomóc. Pan starosta nigdy nie pytał nas po co nam jest boisku, ale kiedy i w jaki sposób tę inwestycję zrealizować. To dzięki funduszom starostwa i Ministerstwa Sportu i Turystyki powstał ten obiekt – mówił Mariusz Potasz, dyrektor LO im. KEN.

Jak zaznaczał po ostatniej sportowej inwestycji, czyli hali, która powstała przy szkole było to kolejne wyczekiwane zadanie, które dopełnia bazę sportową placówki. Jest to boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią trawiastą,  zbudowane zgodnie z najnowszymi technologiami, ma certyfikat FIFA.
Dyrektor wyjaśniał, że zgodnie z projektem według którego powstało, ma być to obiekt który ma służyć nie tylko uczniom, ale także non-profit  różnym podmiotom, wszystkim, którzy chcą się rozwijać sportowo czy rekreacyjnie z niego korzystać.

Jak przypomniał starosta Janusz Zarzeczny, gdy rozpoczynała się obecna kadencja, to jednym z głównych wzywań była budowa tego boiska. – Uważałem, że przy takiej szkole nie może funkcjonować to dotychczasowe boisko. To było dla mnie uwłaczające, że tak wspaniała młodzież, szkoła posiada takie boisko. Dziś się to zrealizowało, jesteśmy z tego powody bardzo dumni – mówił starosta.

Kolejna inwestycja sportowa o jakiej myśli szkoła, to 50-metrowa bieżnia tartanowa i skocznia w dal.

Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Do Stalowej Woli zawitała mobilna wystawa na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl20 września 2021

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

stw24.pl17 września 2021

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę przejść dla pieszych

stw24.pl17 września 2021

MSPO 2021- podsumowanie udziału HSW S.A.

stw24.pl15 września 2021

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – KGHM ZANAM z prestiżowym certyfikatem

stw24.pl14 września 2021