W Stalowej Woli

PO mówi nie dla haraczu

PO mówi nie dla haraczu

Rząd planuje wprowadzić podwyżkę cen paliwa o 25 groszy za litr. Temu projektowi sprzeciwiają się lokalni przedstawiciele struktur Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej oraz przedsiębiorcy ze Stalowej Woli. Mówią, że ta podwyżka będzie mieć, niekorzystne, daleko idące skutki, tak dla statystycznego Polaka, jak i dla firm. Dlatego apelują do posła Webera, by wycofał swoje poparcie i zagłosował przeciw tej ustawie  

W tej sprawie zorganizowali konferencję prasową przy jednej ze stacji paliw w mieście.
– Tematem naszego spotkania jest opłata  paliwowa, haracz, czy para podatek. Skutek tego podatku, jeśli zostanie uchwalony przez Sejm, a wiemy że został skierowany do  komisji, będzie taki, że wzrosną ceny żywności, artykułów gospodarstwa domowego i usług. A to będzie skutkować tym, że ubędzie pieniędzy w naszych portfelach. 500 +, które dziś ma wartość 300+ będzie miało wartość być może 0+. Protestujemy przeciwko temu, tym bardziej, że  czujemy się jako obywatele oszukiwani. Z tego względu, że to PiS przez wiele lat  mówiło, że jeżeli dojdzie do władzy, to nie będzie podwyższać podatków i nie będą uderzać po kieszeni zwykłego obywatela. Nasza konferencja jest protestem opozycji przeciw temu, co robi rząd  PiS-u, ale też przeciw temu że zupełnie bez zastanowienia nasi posłowie z Podkarpacia podpisują ustawę i głosują za nią, naszym zdaniem zupełnie bezrefleksyjnie – mówiła Renata Butryn, była posłanka, przewodnicząca powiatowych struktur PO.

Dariusz Przytuła, członek PO i były radny miejski przypomniał, jak 10 lat temu wspólnie z radnym, a obecnie prezydentem Lucjuszem Nadbereżnym, protestowali przeciwko wysokim cenom paliw. –
Dokładnie 10 lat temu ten kanister służył mi i Lucjuszowi Nadbereżnemu do protestów na stacji benzynowej. Dziś również protestuję przeciw haraczowi jaki serwuje nam PiS, partia Lucjusza Nadbereżnego. Rękę do tego przyłożył Rafał Weber, poseł ze Stalowej Woli, dzięki niemu podrożeje nasze życie.  Zapraszam mieszkańców, by poszli do biura posła Rafała Weber i tam składali swoje zażalenia. Jest jeszcze szansa, że ta ustawa nie wejdzie, ale to wszytko zależy od mieszkańców – apelował Dariusz Przytuła.

Jerzy Florek z Nowoczesnej zaznaczała, że jest to dopiero projekt ustawy, więc jeszcze można coś zrobić. – Podwyżka cen paliwa uderzy we wszystkich, nie tylko tych którzy mają samochody, ale też w tych, którzy ich nie mają.  Za podwyżką ceny paliwa idzie podwyżka  cen transportu, a z transportem wiąże się wszystko. Wzrosną ceny żywności, usług. PiS zapowiadał, że będzie pomagał przedsiębiorcom, a  idzie to troszeczkę w innym kierunku. Wzrósł już ZUS dla przedsiębiorców, ponadto prawdopodobnie wzrosną też ceny energii, gazu, wody. Dotyczy to nie tylko przedsiębiorców, ale wszystkich – mówił. Zaznaczał, że konsekwencje cen paliwa mogą być różnorodne, bo wzrosną ceny transportu, wiąże się też to z ewentualnym zwolnieniem pracowników w firmach transportowych.

Głos w tej sprawie zabrał również Antoni Kłosowski, stalowowolski przedsiębiorca, starczy Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców, były radny miejski.  – Ta podwyżka, która szykowna jest przez PiS spowoduje wzrost cen, koszty zakładowe wzrosną, a co za tym idzie pracownicy nie uzyskają wyższego wynagrodzenia, ono zmaleje. Dziwię się, że ludzie na górze niszczą naszą gospodarkę. Nie będzie nas, to oni nie będą się mieli z czego utrzymać.  Nie wiem, gdzie tu jest gospodarz, ekonomista. Jest to robione bez konsultacji z nami, przedsiębiorcami – argumentował Antoni Kłosowski.

Renata Butryn poruszyła też temat wprowadzanych zmian sądownictwie. – Nastał czarny okres dla sądownictwa, można powiedzieć, że jeśli Senat przyjmie, a prezydent podpisze te ustawy, to koniec z demokracją w Polsce.  My nie zamierzamy się poddać, ale mówić, zwracać uwagę, wypowiadać się w imieniu tych, którzy myślą podobnie jak my i są zatroskani o to, jak dziś Polska wygląda i jak w przyszłości nasz kraj będzie funkcjonował – mówiła była posłanka.

Joanna Piechuta

4 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021