kultura i rozrywka

Pobijamy rekord czytania w jednym momencie!

Pobijamy rekord czytania w jednym momencie!

1 czerwca 2017 r. o godzinie 10.00 w Stalowej Woli postaramy się pobić rekord czytania. Uczniowie i wszyscy sympatycy książki z całej Polski zbiorą się w szkołach, bibliotekach, na rynkach miast, w centrach handlowych i będą wspólnie czytać książki. Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli również włączyła się do akcji pod hasłem „Jak nie czytam jak czytam”.

MBP w Stalowej Woli zaprasza wszystkie przedszkola, szkoły: podstawowe, gimnazjalne, ponadgimnazjalne oraz inne osoby zainteresowane do wzięcia udziału w akcji „Jak nie czytam, jak czytam” przed budynkiem Biblioteki Głównej przy ul. Popiełuszki 10. Można wziąć ze sobą ulubione książki, jednakże brak książki nie wyklucza z uczestnictwa, biblioteka zapewni egzemplarze rezerwowe. Wszystkich chętnych do włączenia się do akcji „„Jak nie czytam jak czytam” prosimy o pojawienie się 15 minut przed godz. 10:00 w celu odpowiedniego ustawienia do grupowego zdjęcia.

rekord_czytania mn

Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, natomiast organizatorami przedsięwzięć w poszczególnych miastach – biblioteki szkolne i publiczne. Głównym celem akcji jest promocja czytania i książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, pokazanie nieczytającym uczniom, że książki są popularne wśród ich rówieśników. Czytamy dla rozrywki i mile spędzonego czasu, bez dorabiania wielkiej filozofii. Podstawową formą uczestnictwa jest zebranie 1 czerwca ok. godz. 10.00 uczniów oraz innych zainteresowanych osób w wybranym miejscu z książkami, wspólne czytanie, zrobienie zdjęcia oddającego frekwencję i wypełnienie formularza, będącego sprawozdaniem. W poprzednim roku czytało w jednym momencie w całej Polsce 432 608 uczniów i innych miłośników książek. Mamy szansę na pobicie tego rekordu i pokazanie, że Stalowa Wola jest miastem ludzi czytających książki. Szczegóły akcji na STRONIE.

źródło: MBP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Lubisz rysować? Lubisz malować? – zapraszamy do Akademii sztuki w MBP

stw24.pl26 października 2021

Pamięć o tragicznie zamordowanych nie zginie

stw24.pl25 października 2021