W Stalowej Woli

Poczekalnia dla pasażerów PKP już otwarta

Poczekalnia dla pasażerów PKP już otwarta

Od dziś działa poczekalnia przy dworcu Stalowa Wola – Główna. Podróżni już mogą w cieple i komfortowych warunkach oczekiwać na pociąg.

Poczekalnia ma 34 mkw. i jest tylko częścią całego obiektu. Miasto będzie dzierżawić te pomieszczenia od Nieruchomości PKP przez 30 lat. Miesięcznicy koszt dzierżawy to 700 zł. Wcześniej te pomieszczenia, dzierżawił przedsiębiorca, który prowadzi lokal gastronomiczny, znajdował się w nich magazyn. Umowa dzierżawy w porozumieniu z nim została rozwiązana.

poczekalnia2

Miasto w ostatnim czasie wyremontowało poczekalnię, pomieszczenia zostały odświeżone, jest tam zainstalowane ogrzewanie, są ławki, jest też głośnik i kosze na śmieci. Oczywiście jest też obowiązujący rozkład jazdy, a niewykluczone, że pojawi się też rozkład jazdy obwiązujący na stacjach w Lublinie i w Rzeszowie, tak by łatwiej można było znaleźć połączenia z przesiadką.

Pojawią się też kamery monitorujące. Również z zewnątrz został obiekt odświeżony. Kasy nie ma, choć jest na to miejsce, gdyż nie ma chętnych do jej prowadzenia.

Niewykluczone, że zostanie również zamontowany w drzwiach zamek elektroniczny, który będzie mógł być otwierany i zamykany zdalnie, tak by nie było konieczności, by ktoś osobiście to robił. Do utrzymania porządku w poczekalni został zatrudniony pracownik. A poczekalnia jest czynna w godz. 4.30 – 20.00.

Miasto inwestując w poczekalnię wpisuje się w ideę, promowaną przez władze województwa, chodzi o to by pasażerowie chętniej korzystali z przewozów regionalnych. Ponadto w planach jest stworzenie wojewódzkiego funduszu kolejowego,w ramach którego będzie tworzona infrastruktura kolejowa dla pasażerów, m.in. przystanki, poczekalnie, przydworcowe parkingi.

poczekalnia3

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

stw24.pl4 marca 2021
nowa deba czołgi

Głośne badania w najbliższy piątek

stw24.pl4 marca 2021

Kogo obejmuje spis powszechny, jak się spisać i o co będziemy pytani?

stw24.pl3 marca 2021

Dwa zwycięstwa młodziczek VEGI MOSiR w Przemyślu

stw24.pl2 marca 2021

Dzień Kobiet w Muzeum

stw24.pl1 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

stw24.pl1 marca 2021
huta

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

stw24.pl1 marca 2021

W terenie zabudowanym jechał 125 km/h

stw24.pl26 lutego 2021
stalowa wola

Konkurs na Dyrektora Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli

stw24.pl26 lutego 2021