W Stalowej Woli

Podaruj kanapie drugie życie

Podaruj kanapie drugie życie

Meble, krzesła, stoły, zabawki, wyroby ceramiczne i szklane, wszystko co zalega w piwnicach mieszkań i na strychach domów, chętnie przyjmie Kącik Rzeczy Używanych, który właśnie został otwarty przy stalowowolskiej Rupieciarni nr 2.

– Warunkiem jest to, aby przedmioty były sprawne, nieuszkodzone i w dobrym stanie technicznym, bo w założeniu mają jeszcze posłużyć innym. Idea jest prosta: zdający bezpłatnie zostawia przedmioty do Punktu, a nabywca darmowo je zabiera, wypełniając jedynie dokument nieodpłatnego nabycia. Jeśli przedmiot nie znajdzie nabywcy przez okres 3 miesięcy trafi do strefy odpadów i będzie właściwie zagospodarowany – tłumaczy pracownik PSZOK w MZK Stalowa Wola.
Niepotrzebne sprzęty i przedmioty mieszkańcy Stalowej Woli mogą bezpłatnie przywozić do Rupieciarni 2, zlokalizowanej przy ulicy COP 38 w godzinach funkcjonowania obiektu, czyli od 10.00 – 18.00 (wtorek-piątek) i od 8.00-16.00 (sobota).

Kącik2

– Każdy ma w domu takie przedmioty i urządzenia, które są sprawne, ale już niepotrzebne. Zalegają i zajmują miejsce w mieszkaniu, czy na klatce schodowej. Żal wyrzucić, a nie wiadomo co z nimi zrobić. Nasz kącik jest rozwiązaniem tych dylematów. Na pewno znajdą się chętni na taki sprzęt z „drugiej ręki”. Czy to będzie biurko, krzesło czy też stara wiertarka lub komputer. Skoro można pomóc innym, warto to zrobić – zachęca Anna Pasztaleniec, prezes MZK. W przypadku dużego zainteresowania naszym Kąckiem rozważymy otwarcie podobnego punktu w Rupieciarni, przy ulicy 1-go Sierpnia – dodaje.

źródło: MZK Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Budynki OSP czeka rozbudowa

stw24.pl15 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021

Pierwsi strażacy z powiatu stalowowolskiego zaszczepieni

stw24.pl12 kwietnia 2021

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021