kultura i rozrywka

Podcasty w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli

Podcasty w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli

Internet stał się bezpieczną i wygodną przestrzenią również dla muzealnictwa, wobec tego podcasty to kolejna forma kontaktu, jaką proponuje swoim odbiorcom także stalowowolskie Muzeum Regionalne. Dzięki nim, treściom do słuchania, nie trzeba wychodzić z domu by stać się muzealnym gościem. Wystarczy otworzyć przeglądarkę, wpisać adres, wcisnąć play i cieszyć się ciekawymi tematami.

Podcasty nie są nową formą komunikacji. Można by się nawet pokusić o stwierdzenie, że wracamy do starych, sprawdzonych sposobów czyli do radia. Bo to przecież audycje radiowe były inspiracją do pierwszych podcastów. A jest to bardzo wygodny sposób na korzystanie z interesujących nas treści. Istnieje jednak zasadnicza różnica pomiędzy programem radiowym, a internetowym: podcasty możemy odtworzyć w dowolnej chwili i miejscu – jadąc samochodem, gotując obiad czy odpoczywając przy gorącej herbacie.

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli przygotowało już kilka cykli podcastów o przeróżnej tematyce. Słowiańskie obyczaje i wierzenia, świąteczne tradycje czy zabawy w dawnych czasach to tematy, których można wysłuchać. Muzeum ma w planach kontynuowanie publikacji audio. Będą to m.in. takie tematy jak sztuka, lokalna historia czy edukacja poprzez zabawę.

Aby wysłuchać podcastów Muzeum wystarczy wejść na stronę https://anchor.fm/muzeumstalowawola i cieszyć się chwilą z wyjątkowymi audycjami. Zapraszamy też do zapoznania się z całą ofertą online Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli na portalach społecznościowych (Facebook @muzeum.stalowawola).

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Wystawa z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

stw24.pl1 marca 2021

Przerwa w dostawie wody

stw24.pl1 marca 2021

Dzień Kobiet w Muzeum

stw24.pl1 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

stw24.pl1 marca 2021
trening_fitnes

„Familijne LOWE” z trenerem w gminie Zaleszany

stw24.pl25 lutego 2021

Wesprzyjmy nasze przedszkolaki w konkursie

stw24.pl24 lutego 2021
woda-kran

Przerwa w dostawie wody !

stw24.pl23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

stw24.pl22 lutego 2021

Oliwier Szot z Nowosielca prowadzącym The Voice Kids !!!

stw24.pl18 lutego 2021