Kronika Policyjna

Podpalił wózek – został zatrzymany

Podpalił wózek – został zatrzymany

Policjanci ze Stalowej Woli zatrzymali 19-letniego mieszkańca powiatu stalowowolskiego, który jest podejrzany o podpalenie dziecinnego wózka i roweru. Mężczyzna był pijany, miał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu. Za swój czyn odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w niedzielny poranek w Stalowej Woli na ulicy Poniatowskiego tuż po godz. 6. Mieszkańcy jednego z bloków poinformowali policjantów, że ktoś na klatce schodowej podpalił wózek dziecięcy oraz rower.

Funkcjonariusze natychmiast udali się w tej rejon i potwierdzili zgłoszenie. Policjanci ustalili pokrzywdzoną kobietę, która swoje straty oszacowała na 500 złotych. Z rozmów z mieszkańcami bloku mundurowi ustalili, że podpalenia mógł dokonać jeden z mężczyzn, którzy w klatce schodowej spożywali alkohol.

Funkcjonariusze zaczęli sprawdzać blok. W trakcie tych czynności na drugim piętrze na korytarzu policjanci zauważyli młodego mężczyznę, który miał osmoloną twarz. Po wylegitymowaniu okazało się, żę jest to 19-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego. Mężczyzna był pijany, miał 1,82 promila alkoholu w organizmie. Podczas rozmowy z policjantomi przyznał się on do podpalenia wózka. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Wczoraj po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. 19-latek przyznał się do zarzutu i złożył wyjaśnienia. Nie potrafił wytłumaczyć swojego postępowania. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

wozek_podpalenie
źródło: KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

stw24.pl4 marca 2021

W terenie zabudowanym jechał 125 km/h

stw24.pl26 lutego 2021

Zatrzymano dwóch pijanych kierowców

stw24.pl23 lutego 2021

Policjanci zatrzymali trzech pijanych kierowców

stw24.pl17 lutego 2021

35-latek ze Stalowej Woli odpowie za kradzież rozbójnicza w Nisku

stw24.pl16 lutego 2021

Uchroniony przed wychłodzeniem

stw24.pl16 lutego 2021

Radomyscy Policjanci podsumowali ubiegły rok

stw24.pl15 lutego 2021

Profilaktyka ze stalowowolską Policją

stw24.pl15 lutego 2021

Mieszkaniec gminy Zaleszany odpowie za zabicie psa

stw24.pl10 lutego 2021