W Stalowej Woli

Podsumowanie Akcji „Stalowowolska Paczka Pomocy”

Podsumowanie Akcji „Stalowowolska Paczka Pomocy”

Akcja „Stalowowolska Paczka Pomocy” dzięki zaangażowaniu i ofiarności 35 stalowowolskich firm i instytucji w 2020 roku pomimo epidemii COVID – 19 okazała się bardzo przychylnie przyjęta przez mieszkańców Stalowej Woli. Z zakładanych około 60 – 70 osób obdarowanych w 2020 roku udało się pozyskać paczki od lokalnych firm
i instytucji dla 115 mieszkańców.

Głównym celem Akcji było wsparcie osób starszych, samotnych w wieku 60 plus oraz osób niepełnosprawnych ze Stalowej Woli (znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności), znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej w okresie przedświątecznym poprzez przygotowanie przez stalowowolskie firmy i instytucje paczek z konkretnymi artykułami spożywczymi nadającymi się do dłuższego przechowywania oraz artykułami chemicznymi.

W okresie od 28 listopada do 17 grudnia 2020 roku 35 darczyńców tj.
19 stalowowolskich
instytucji, 12 firm i 4 placówki oświatowe, łącznie przekazało
120 paczek z
darami rzeczowymi w ramach Akcji „Stalowowolska Paczka Pomocy”.
W paczkach znalazły się
artykuły spożywcze, w tym m. in. kawa, kawa zbożowa, kakao, herbata, miód, dżem, owoce w słoiku lub w puszcze, owoce suszone, wyroby czekoladowe, ciastka paczkowane itp. oraz artykuły chemiczne, w tym m. in. płyn do mycia naczyń, płyn do podłóg, mydło, proszek lub płyn do prania ok. 1 kg – 1,5 kg, płyn do płukania, kostki zapachowe do wc itp .W ramach Akcji nie prowadzono zbiórki pieniężnej.

Każdy z zaproszonych do udziału w Akcji darczyńców został poproszony
o przygotowanie 2 paczek zawierających konkretne produkty spożywcze i chemiczne dla 2 osób – mieszkańców Stalowej Woli i przekazanie ich do MOPS w terminie
do 30 listopada 2020 roku. Niejednokrotnie było tak, że firmy czy instytucje przekazywały więcej paczek, dzięki którym mogliśmy obdarować więcej osób. Z uwagi na duże zainteresowanie i chęć pomocy w ramach Akcji termin przekazania paczek i ich dystrybucji do osób starszych został przedłużony do 18 grudnia 2020 roku. Do udziału w Akcji zgłosiły się również 4 placówki oświatowe (2 przedszkola i 2 szkoły), które zadeklarowały chęć udziału w Akcji i przygotowanie paczek.

W dniach od 30 listopada do 18 grudnia 2020 roku paczki były dostarczane do domów seniorów i osób niepełnosprawnych, zgłoszonych do skorzystania z pomocy
w ramach Akcji.
Paczki były rozwożone przez pracowników MOPS oraz strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Stalowej Woli oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli. Zgłoszeń mieszkańców Stalowej Woli dokonywali pracownicy socjalni, organizacje pozarządowe oraz osoby prywatne. Do każdej z paczek były dołączone kartki świąteczne z życzeniami i informacją na temat darczyńcy, który paczkę dla danej osoby przygotował.

W ramach Akcji łącznie zebrano i przekazano 115 mieszkańcom Stalowej Woli
120 paczek.

Za okazane serce, hojność i zaangażowanie organizatorzy Akcji składają serdeczne podziękowania mieszkańcom Stalowej Woli, którzy dzieląc się tym co posiadają z potrzebującymi mieszkańcami naszego Miasta pokazali, jak ważna jest pomoc seniorom i osobom niepełnosprawnych w okresie przedświątecznym, tym bardziej w tak trudnym czasie jakim jest epidemia koronawirusa.

Podziękowania, organizatorzy kierują również do wszystkich pracowników MOPS, wolontariuszy i osób zaangażowanych w organizację Akcji. Bez Waszego wsparcia i pomocy nie udałoby się jej zrealizować.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nowy Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii coraz bliżej

stw24.pl27 stycznia 2021

Pozbądź się azbestu

stw24.pl26 stycznia 2021

Komunikat Urzędu Miasta

stw24.pl25 stycznia 2021

Uwaga kierowcy , ślisko na drodze !

stw24.pl25 stycznia 2021

Piotr Witasik odchodzi ze Stali

stw24.pl15 stycznia 2021

Zmiana rozkładu jazdy w związku z powrotem dzieci do szkoły

stw24.pl15 stycznia 2021

Michał Fidziukiewicz odchodzi ze Stali

stw24.pl14 stycznia 2021

Hala pneumatyczna nad boiskiem PCPN w Stalowej Woli

stw24.pl14 stycznia 2021

Magdalena Wrońska–Bulec nowym naczelnikiem Wydziału Edukacji i Zdrowia

stw24.pl14 stycznia 2021