kultura i rozrywka

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

W dniu 28 października 2021r. w Miejscu Aktywności Lokalnej – klubie „Wesoła Gromadka” prowadzonym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli w ramach środowiskowej pracy socjalnej odbyło się spotkanie podsumowujące Inicjatywę „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”. Inicjatywa została zrealizowana w ramach projektu Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023. Głównym jej założeniem był wzrost aktywności i integracji społeczności lokalnej, w szczególności
z Osiedla Fabrycznego w Stalowej Woli.

Pandemia, która wymusiła na nas izolację w nagły, radykalny sposób, unaoczniła, jak trudnym doświadczeniem jest znaczące ograniczenie możliwości bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem. Grupa kobiet z Osiedla Fabrycznego wpadła na pomysł zrealizowania takiej inicjatywy, która pomogłaby choć na chwilę zapomnieć o negatywnych skutkach pandemii oraz stworzyłaby okazję do kontaktu z drugą osobą. Dzięki wsparciu Zespołu ds. organizowania społeczności lokalnej, który funkcjonuje w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli oraz Stowarzyszeniu Centrum Aktywności Społecznej „SPECTRUM” pomysł udało się zrealizować. 20 kobiet, które przed pandemią uczestniczyły w warsztatach w Miejscu Aktywności Lokalnej miały okazję znów razem spotkać się.
W trakcie wspólnych warsztatów w ramach cyklu „Sąsiedzkie Pasje” uczestniczki mogły nauczyć się nowych technik artystycznych – decoupage i makramy, wziąć udział w warsztacie tworzenia kosmetyków naturalnych oraz kompozycji florystycznych. Panie miały również okazję uczestniczyć
w bloku tematycznym „Być kobietą”, w ramach, którego odbyło się spotkanie
z dietetykiem, wizażystą oraz profesjonalna sesja zdjęciowa. Kobiece warsztaty
i spotkania były odskocznią od codziennych problemów, które w okresie pandemii nasiliły się i pojawiły się nowe związane z lękiem o przyszłość, zdrowie i życie swoje i najbliższych.

Pozyskany podczas realizacji projektu ogromny potencjał uczestników będzie kluczowy
do podejmowania kolejnych inicjatyw na rzecz lokalnych społeczności, a pozytywne doświadczenia związane z efektami, jakie udało się osiągnąć, mogą skutkować tym, że mieszkańcy będą chętniej angażować się w działania społeczne.

mops_

Inicjatywa jest realizowana w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Przestrzeń Lokalna, Fundacja Fundusz Lokalny SMK, LGD Stowarzyszanie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszanie LGD „TRYGON-Rozwój i Innowacja”.”

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Lubisz rysować? Lubisz malować? – zapraszamy do Akademii sztuki w MBP

stw24.pl26 października 2021

Pamięć o tragicznie zamordowanych nie zginie

stw24.pl25 października 2021

„Serce” Sudołów zyska nowy wygląd

stw24.pl25 października 2021