W Stalowej Woli

„Podwieczorek przy fortepianie”

„Podwieczorek przy fortepianie”

Podczas najbliższego „Podwieczorku przy fortepianie” na scenie Miejskiego Domu Kultury wystąpią podopieczni Fundacji Wspierania Kultury „Amadeusz: Zespół Appassionato Piano Duo oraz Hubert Pisera i Eryk Parchański.

Zespół Appassionato Piano Duo współtworzony jest przez Klarę Kraj i Dominikę Grzybacz – studentki studiów magisterskich w klasie fortepianu dr hab. Piotra Machnika oraz w klasie kameralistyki fortepianowej dr hab. Bartłomieja Kominka w krakowskiej Akademii Muzycznej. Od października 2015 roku instrumentalistki stanowią duet fortepianowy. Są laureatkami kilkudziesięciu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych.
Mimo krótkiego okresu współpracy mają na swoim koncie kilka ważnych osiągnięć, m.in. wykonanie Koncertu podwójnego d-moll Francisa Poulenca podczas Międzynarodowego Festiwalu Duetów Fortepianowych „Duettissimo” w Krakowie, Koncertu podwójnego Es- dur KV 365 W. A. Mozarta z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej, a także koncertów fortepianowych W. A. Mozarta i J. S. Bacha
z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej Symfoników Zamojskich działającej przy Orkiestrze Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu. Z ważnych osiągnięć Appassionato Piano Duo należy wymienić także występ podczas Festiwalu „Siedem nurtów” w Studio Koncertowym Polskiego Radia w Warszawie z okazji 70-lecia Związku Kompozytorów Polskich, recitale na Międzynarodowym Festiwalu „Muzyka w Starym Krakowie”, „Krakowskiej Jesieni Muzycznej”, a także podczas „Nocy Muzeów” odbywającej się w Willi „Atma” w Zakopanem.
Duet brał udział w imprezie towarzyszącej LXXII Międzynarodowemu Festiwalowi Pianistycznemu im. F. Chopina w Dusznikach-Zdroju wykonując recitale solowo-kameralne w ogrodach Polanicy-Zdrój. Zespół odniósł również sukcesy konkursowe: I miejsce
w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego w Warszawie-Łomiankach, dwie pierwsze nagrody otrzymane podczas „Roma International Piano Competition” w Rzymie w kategoriach: „fortepian na cztery ręce” (2016) oraz „duet na dwa fortepiany” (2017), a także I miejsce (drugiego nie przyznano) podczas „Antonio Salieri International Young Musicians Competition” w Legnago (Włochy).

Hubert Pisera i Eryk Parchański to uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach w klasie fortepianu mgr Artura Jaronia. Obaj są laureatami wielu konkursów krajowych i zagranicznych m.in. w Wiedniu i w Druskiennikach na Litwie. Warto wspomnieć, że Hubert Pisera był uczniem Magdaleny Pamuły w PSM I i II st. w Stalowej Woli.

9-11-2018 podwieczorek _DRUK
9 listopada 2018 / piątek
godz. 18.00
Miejski Dom Kultury / sala widowiskowa

WSTĘP WOLNY

Materiały prasowe 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Młodzi poeci nagrodzeni w MBP

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021