kultura i rozrywka

Podwieczorek przy fortepianie z klarnetem i sopranem

Podwieczorek przy fortepianie z klarnetem i sopranem

Muzyka klasyczna oraz filmowa, rozrywkowa i jazzowa wypełni program pierwszego w 2019 roku Podwieczorku przy fortepianie.

Trio w składzie: Monika Kuca – fortepian, Joanna Herdzik – sopran, Janusz Turek – klarnet wykona w niedzielne popołudnie utwory: K. Kurpińskiego, G. Pucciniego,
W. A. Mozarta, F. Chopina, A. Dvořáka oraz E. Morricone, M. Lorenca, P. D’Rivery,
A. Piazzoli, H. Arlena. 24 kaprysy Niccolo Paganiniego usłyszymy w opracowaniu Benny Goodmana.

Monika Kuca – muzyk instrumentalista, akompaniator, nauczyciel PSM I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego w Stalowej Woli. Ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie na wydziale instrumentalnym w klasie fortepianu prof. Romany Podsadeckiej–Ostafil oraz Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Kielcach na kierunku Wychowanie Muzyczne. Swoją wiedzę stale doskonali poprzez udział w licznych kursach, seminariach i warsztatach.

Z zamiłowania pedagog. Za osiągnięcia pedagogiczno-wychowawcze nagrodzona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2009). Za całokształt działalności na rzecz upowszechniania kultury otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Konina, z którym to miastem związana była przez okres 10 lat.

Jako akompaniator stale współpracuje z instytucjami kulturalno-oświatowymi w Stalowej Woli towarzysząc wokalistom, instrumentalistom oraz chórowi Gaude Vitae. Obecnie tworzy duet z klarnecistą – Januszem Turkiem oraz wokalistką –Joanną Herdzik. Brała również udział w wielu znaczących konkursach ogólnopolskich w charakterze akompaniatora, podczas których wielokrotnie nagradzana była tytułem najlepszego i wyróżniającego się akompaniatora.

Joanna Herdzik – absolwentka PSM I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego w Stalowej Woli w klasie śpiewu solowego prof. Renaty Johnson–Wojtowicz.
Laureatka X Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach. Wyróżniona na VI Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Barbary Kostrzewskiej w Rzeszowie. Brała udział w warsztatach wokalnych prowadzonych m.in. przez dr Małgorzatę Kellis i prof. Charlesa Kellis – wykładowcę Juilliard School w Nowym Jorku oraz Beatę Raszkiewicz. Ostatnio występowała wspólnie z artystami Teatru Muzycznego w Łodzi podczas koncertu „Wieczór z operetką” w Stalowej Woli.

Janusz Turek – muzyk, instrumentalista, menadżer kultury, nauczyciel w klasie klarnetu PSM I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego w Stalowej Woli.
W roku 1984 ukończył PSM I i II stopnia w Stalowej Woli w klasie klarnetu prof. Janusza Hadały. Studia na Akademii Muzycznej w Krakowie ukończył z wyróżnieniem w 1989 roku
w klasie prof. Andrzeja Godka.
W 1984 roku rozpoczął działalność pedagogiczną w zakresie nauki gry na klarnecie i saksofonie – początkowo w Tarnobrzegu – później w PSM I i II stopnia w Stalowej Woli.
W roku 2002 uzyskał dyplom menadżera kultury w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
W latach 1999 – 2003 – Dyrektor Miejskiego Domu w Stalowej Woli. Od roku 2003 prowadzi własną Agencję Artystyczną.
Bierze udział we wszelkiego rodzaju wydarzeniach kulturalnych: organizacji koncertów, spektakli teatralnych, widowisk operetkowo-operowych. Współpracuje z Operą Śląską w Bytomiu, Studiem Filmowym Gudejko w Warszawie, kabaretem Grupa MoCarta i z wieloma innymi instytucjami kultury i artystami.
Za swoją działalność został odznaczony odznaką „Zasłużony działacz Kultury” (2002), Dyplomem Ministra Kultury (2007), odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” (2016).

Podwieczorek-przy-fortepianie-10.03.2019-plakat

Źródło: MDK Stalowa Wola 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Społecznicy upiększyli centrum Rzeczycy Długiej

stw24.pl21 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Złote Gody w Gminie Pysznica

stw24.pl19 października 2021

Młodzi poeci nagrodzeni w MBP

stw24.pl19 października 2021

Stanisław Łańcucki – pasjonat biegania

stw24.pl19 października 2021
morsy fb

Otwarcie sezonu morsowego w Zaklikowie

stw24.pl18 października 2021