W Stalowej Woli

Podziel się z innymi przez… telefon!

Podziel się z innymi przez… telefon!

Niepotrzebna walizka, nielubiana zastawa, nigdy nieprzeczytana książka, niemodna suszarka do włosów… Czasem to, co jednych już nie cieszy, innym może sprawić olbrzymią radość. Te niepotrzebne, ale działające i niezniszczone rzeczy oddać możemy innym poprzez stalowowolski Kącik Rzeczy Używanych, funkcjonujący przy Rupieciarni 2, przy ul. COP 38. Od wtorku, 16 sierpnia o przedmiotach, które chcemy oddać innym możemy powiadomić pracowników kącika także telefonicznie.

Na telefon

– Mieszkańcy z wielką życzliwością i zainteresowaniem przyjęli Kącik Rzeczy Używanych. Teraz jest czas wakacyjnych remontów. Przedmiotów, które już nie są potrzebne, choć sprawne, przybywa. Nie chowajmy ich do pawlaczy czy piwnic, nie wyrzucajmy. Choć są nam w domu już nieprzydatne, podarujmy je innym. Dla mieszkańców, którzy mają problem z transportem ruszamy z akcją odbioru przedmiotów na telefon. Po uprzednim zgłoszeniu i umówieniu się pracownicy naszego zakładu odbiorą od Państwa te przedmioty czy urządzenia i oddadzą do kącika – zachęca Anna Pasztaleniec, prezes Miejskiego Zakładu Komunalnego, który uruchomił w maju wspomniany kącik.

Osoby, które nie posiadają własnego środka transportu, nie mogą lub nie są w stanie przywieźć przedmiotów osobiście mogą zadzwonić pod numer 15 642 62 36 i umówić się na bezpłatny transport przedmiotów do kącika. Warto jednak wiedzieć, że zgłoszeniu nie podlegają rzeczy wielkogabarytowe typu wersalki, meble. Przedmioty, które zgłosimy, będzie odbierał pojazd typu melex i zwyczajnie nie poradzi sobie z tak dużym ładunkiem. Można je jednak zawieźć do kącika własnym transportem.

DSCF5316

– Do tej pory do Kącika Rzeczy Używanych mieszkańcy przywieźli ponad 120 przedmiotów. Były to głównie meble i sprzęt AGD, takie jak miksery, mikrofalówki, czajniki. W okresie wakacyjnym trafiło tam sporo walizek, zdarzały się dziecięce foteliki, rowerki, zabawki. Wszystko to błyskawicznie znalazło nowych właścicieli. Warto więc oddać zbywające nam przedmioty, bo widać, że chętnych na towar „z drugiej ręki” nie brakuje – przekonuje prezes MZK.

Zasady funkcjonowania Kącika Rzeczy Używanych w Stalowej Woli są następujące: zdający bezpłatnie oddaje przedmioty, a nabywca zabiera je za darmo, wypełniając jedynie dokument nieodpłatnego nabycia. Jeśli przedmiot nie znajdzie nabywcy w ciągu trzech miesięcy, trafia do strefy odpadów i jest właściwie zagospodarowany. Do Kącika przyjmowane są przedmioty sprawne, nieuszkodzone, czyste, w dobrym stanie technicznym, niestwarzające zagrożenia dla użytkowników, takie jak: krzesła, tapczany, stoły, taborety, sofy, doniczki, zabawki, rowery, wyroby ceramiczne i szklane. Mogą to być także urządzenia elektroniczne i elektryczne, odkurzacze, wiertarki, kosiarki,
a także sprzęt RTV i AGD.

Kącik Rzeczy Używanych zlokalizowany jest przy ulicy COP 38, a czynny jest w godzinach otwarcia Rupieciarni 2, czyli od 10.00 do 18.00 (wtorek-piątek) i od 8.00 do 16.00 (sobota).

źródło: MZK Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

15 maja otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska

stw24.pl11 maja 2021

Już ponad 13 tysięcy szczepień w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl10 maja 2021

Wypożycz planszówkę w bibliotece

stw24.pl10 maja 2021

stw24.pl10 maja 2021

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Rozwadowski Targ Staroci zmienia swoją lokalizację

stw24.pl6 maja 2021

Czas na matury

stw24.pl5 maja 2021

Kiermasz i inne atrakcje na Tydzień Bibliotek

stw24.pl5 maja 2021