W powiecie

Pokażą solidarność czy partyjną zemstę?

Pokażą solidarność czy partyjną zemstę?

Były starosta stalowowolski nie jest aktywny politycznie. Jest co prawda radnym w Radzie Powiatu, ale merytorycznym i chyba nie w głowie mu polityczne fajerwerki. Nic nie słychać także o aktywności Fili w Platformie Obywatelskiej. Czyżby rezygnował z aktywności politycznej? A przecież całkiem niedawno o byłym staroście mówiło się jak o pewnym kandydacie na prezydenta miasta. Co się stało? Czy odpowiedzią na to pytanie może być zawodowa sytuacja? Do tej pory Fila po utracie stanowiska starosty, pracował w Agencji Rozwoju Przemysłu.

Do pewnego momentu miał tam dość mocną pozycję i stanowisko. To stanowisko stracił, bo w ARP zatrudniono byłego marszałka województwa Zygmunta Cholewińskiego. W kręgach PO mówiono, że Cholewiński wyrobił sobie lepszy układ w PO i dlatego „wygryzł” Filę ze stanowiska. Tymczasem zmieniła się sytuacja polityczna w kraju i do władzy doszedł PiS, któremu już od pewnego czasu starał się przypodobać Cholewiński. „Dobra zmiana” dotarła również do oddziału ARP w Machowie. Pracę stracił dyrektor oddziału i jak nam wiadomo wypowiedzenie dostał również Robert Fila. Zygmunta Cholewińskiego zmiany PiS-u nie ruszyły.

Jeżeli Fila ma być zwolniony, to zgodę na to musi wyrazić Rada Powiatu, ponieważ Fila jest radnym. Ciekawe teraz jak zachowa się pisowska większość w radzie pod przywództwem starosty Zarzecznego ? Czy będzie solidarna z radnym dotkniętym czystką robioną przez ich partię, czy też podporządkuje się partyjnemu trendowi i nie będzie bronić radnego, który dodatkowo bywa radnym celnie krytykującym działania pisowskiej większości. Trzeba wiedzieć, że jeśli Rada nie wyrazi zgody na zwolnienie Fili, to ARP nie musi się tym przejmować. Wiele razy sądy w takich sytuacjach stawały po stronie pracodawców zwalniających radnych. W tym kontekście głosowanie w Radzie Powiatu będzie tylko gestem.

Zobaczymy czy ten gest będzie wyrazem solidarności, czy pokazem partyjnej zemsty starosty Janusza Zarzecznego?

Grzegorz Poniedzielski

7 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Będzie dalszy ciąg remontu drogi od Chwałowic do Łążka

stw24.pl27 października 2021

Transport do punktów szczepień

stw24.pl26 października 2021

Droga Jamnica – Zbydniów już po przebudowie

stw24.pl26 października 2021

Nagroda Kuratora Oświaty dla nauczyciela ZSO w Zaklikowie

stw24.pl26 października 2021

Pamięć o tragicznie zamordowanych nie zginie

stw24.pl25 października 2021

„Serce” Sudołów zyska nowy wygląd

stw24.pl25 października 2021

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021