W Stalowej Woli

Pół miliona dla szpitala

Pół miliona dla szpitala

500 tys. zł – taką kwotę samorząd miasta zabezpieczył w budżecie na przyszły rok dla Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli. Środki te, pozwolą na doposażenie oraz modernizację pomieszczeń Izby Przyjęć. Zadanie to ma na celu stworzenie komfortowych warunków dla pacjenta.

– Szpital, prowadzi chyba najbardziej ambitny w historii program inwestycyjny. Dostrzegając te zadania, które są prowadzone przez powiat, przekazujemy kolejną kwotę pół miliona złotych. Szpital to miejsce, które stanowi jakby pierwszą bramę kontaktu z pacjentem – mówił prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Ponadto, miasto, wesprze również, poprzez różne programy zdrowotne ambulatorium przy ul. Kwiatkowskiego, m. in będzie to rehabilitacja i pomoc dla kobiet po mastektomii. Duża pomoc trafi także do seniorów.

– Samorząd poprzez wsparcie dla naszej jednostki – ambulatorium, wspiera działania prowadzone przez specjalistów. Będą to m. in darmowe szczepienia przeciwko grypie dla seniorów – zaznaczał prezydent. Podkreślał, że w sposób szczególny, chce docenić tych mieszkańców, którzy całe życie pracowali na rzecz Stalowej Woli, a dziś przechodząc na emeryturę, chcą nadal być aktywni. Dodał, że kolejną inwestycją, jaką ma w planach miasto, jest utworzenie Stalowowolskiego Centrum Seniora. Kwota jaka została zaproponowana na to zadnie to pół mln zł.

– Takie miejsce znajdować się będzie w centralnej części Stalowej Woli. Codzienne działania pozwolą na rozwój stowarzyszeń i grup senioralnych. Miejsce będzie zachęcało do aktywnego spędzania jesieni życia – mówił Lucjusz Nadbereżny.

Agata Piotrowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Młodzi poeci nagrodzeni w MBP

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021