Fotorelacje

Połączyła ich pasja

Połączyła ich pasja

Piękne krajobrazy, ptaki, reportaż, „stare” zdjęcia – to wszystko można zobaczyć na kolejnej fotograficznej wystawie w Galerii Tło w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli.

Karolina Gołos, Małgorzata Pliszyło, Mirosław Chciuk, Dariusz Kwiatkowski – czwórka przyjaciół i fotografów. Zgodnie twierdzą, że połączyła ich pasja, jaką jest fotografia. To dzięki niej się poznali. Wspólne plenery, leśne wędrówki, górskie wyprawy czy „polowania” na owady, zwierzęta czy ludzi – to wszystko sprawiło, że czwórka obcych sobie osób stała się sobie bliska, czego wyrazem jest wystawa w Miejskim Domu Kultury.

– Bardzo się cieszę, że udało mi się namówić tę czwórkę na wystawę. Mają bardzo fajne zdjęcia i u każdego znalazłam takie, które chciałabym mieć w domu na ścianie, a to jest dla mnie miara dobrej fotografii, tak samo jak dobrego obrazu – mówiła Alicja Czajkowska-Chmielewska, kustosz Galerii Tło.

Czwórka pasjonatów o swoich zdjęciach mówi, że to nie tylko pokaz ich umiejętności, ale również ich emocje, wrażliwość, sposób widzenia i odbierania świata. Fotografując tworzą opowieści o ludziach, przyrodzie i miejscach.
– Fotografuję najdłużej z naszej czwórki, ponad 30 lat. Poznaliśmy się poprzez fotografię i częściowo poprzez Stowarzyszenie Animus. Każdy z nas ma troszeczkę inne spojrzenie na fotografię. Ja preferuję makro, zdjęcia udziwnione, eksperymenty, wyszukuję w naturze rzeczy abstrakcyjne, ale coś sugerujące. Małgosia specjalizuje się w fotografii ptaków, robi również krajobraz i makro. Mirek robi przeróżne zdjęcia. Ostatnio zajął się kolodionami, czyli postarzaniem zdjęć specjalną techniką. Zdjęcia robione teraz wyglądają jakby miały 50 lat. Karolina specjalizuje się w reportażu, chociaż również zajmuje się inną fotografią jak krajobraz czy makro. Każdy ma inne spojrzenie, stąd też nazywa: cztery spojrzenia na fotografię – mówił Dariusz Kwiatkowski.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

Postępy prac na budowie S19 – Fotorelacja

stw24.pl4 grudnia 2020

Fotorelacja z placów budowy S19

stw24.pl30 lipca 2020

“Mam już dość tego trującego konfliktu, który zaczyna dzielić nawet rodziny”

stw24.pl25 czerwca 2020

Fotorelacja z budowy obwodnicy Stalowej Woli i Niska (DK77)

stw24.pl14 maja 2020

Dogaszanie pożaru w Obojni zakończone

stw24.pl23 kwietnia 2020

“Odkażanie” koronawirusa po polsku – w izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

stw24.pl26 marca 2020

Twoje auto nie musi czekać w kwarantannie – dzięki usłudze door to door

stw24.pl24 marca 2020

Koronowirus-kolejna ofiara śmiertelna na Podkarpaciu

stw24.pl20 marca 2020

W niedzielę transmisja mszy z Klasztoru Kapucynów

stw24.pl13 marca 2020