Polegli po dogrywce

Niestety nasi koszykarze doznali kolejnej pechowej porażki. Tym razem podopieczni Bogdana Pamuły wybrali się do Ostrowa Mazowiecka. Po ostatnim dobrym występie naszego młodego zespołu, zawodnicy Stalówki po cichu liczyli na zwycięstwo w meczu wyjazdowym.

Mecz przez pierwsze dwie kwarty był wyjątkowo wyrównany. Ani jednej ani drugiej drużynie nie udawało się odskoczyć od przeciwnika na więcej niż 4 pkt. Pierwsze dwie kwarty zakończyły się remisami odpowiednio ; 18:18 i 13:13. Przełomowa wydawało się, że będzie trzecia kwarta kiedy to gospodarze dosłownie zmiażdżyli zielono-czarnych wygrywając ta część gry aż 22:5. Nasi zawodnicy trafili jedynie jeden rzut z gry w tej kwarcie (plus trzy punkty z rzutów osobistych). Po takiej części meczu wydawało się, że losy meczu już są rozstrzygnięte. I wszyscy chyba chcieli by wiedzieć, co w przerwie między trzecią a czwartą kwartą, swoim zawodnikom powiedział Bogdan Pamuła. Stalowcy szybko zapomnieli o wypadku przy pracy, który przytrafił im się chwile wcześniej i dokonali czegoś niemożliwego. Czwartą kwartę wygrali 28:11 i doprowadzili do remisu, za sprawą celnego rzutu za 2 pkt. Dawida Zaguły na 33 sekundy przed końcem spotkania. Niestety sił i doświadczenia zabrakło naszym zawodnikom już na dogrywkę, którą przegrali 6:11, a cały mecz 70:75.

Sokół Ostrów Mazowiecka 75:70 ZKS Stal Stalowa Wola   (18:18,13:13,22:5,11:28,dog.11:6)