Kronika Policyjna

Policja promuje Bezpieczny Autobus

Policja promuje Bezpieczny Autobus

Policjanci podczas kontroli technicznych autobusów będą promować witrynę www.bezpiecznyautobus.gov.pl oraz zachęcać pasażerów do korzystania z usługi. Tam gdzie kontrola przebiegnie pozytywnie, funkcjonariusze będą oznaczali autobus naklejkami „Bezpieczny Autobus”, które zostaną przekazane do policji przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Umieszczenie naklejki w widocznym miejscu ma zainteresować podróżnych usługą „Bezpieczny Autobus” i zachęcić do korzystania z niej. Będzie również jasnym komunikatem dla potencjalnych pasażerów, że z pojazdem wszystko jest w porządku.
Na uruchomionej w czerwcu ubiegłego roku stronie www.bezpiecznyautobus.gov.pl wystarczy podać numer rejestracyjny autobusu  aby uzyskać dostęp do informacji, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo podróży. Usługa pozwala na sprawdzenie m.in. czy autobus lub autokar ma ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC oraz aktualne badanie techniczne. Od początku działania witryny www.bezpiecznyautobus.gov.pl skorzystało z niej 111 tys. osób, które sprawdziły 206 tys. pojazdów. Oznacza to, że przez rok statystycznie każdy autobus w Polsce został sprawdzony średnio 2 razy.
Usługa „Bezpieczny Autobus” została uruchomiona w ramach projektu CEPIK 2.0. Polega on na modernizacji systemu informatycznego Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Prace zakończą się w 2016 r., lecz stopniowo uruchamiane są kolejne elementy zmodernizowanego systemu. W 2016 r. planowane jest uruchomienie kolejnych, przydatnych dla obywateli usług, m.in. możliwość sprawdzenia online liczby punktów karnych, informacji o własnym pojeździe czy sprawdzenia szkoły jazdy.

Źródło: MSW

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Tydzień na rzecz bezpieczeństwa w Stalowej Woli

stw24.pl23 lipca 2021

Jacek Jaworek poszukiwany listem gończym

stw24.pl17 lipca 2021

Bezpieczne wakacje z profilaktykami ze stalowowolskiej Policji

stw24.pl9 lipca 2021

Tymczasowy areszt dla sprawcy tragicznego wypadku

stw24.pl8 lipca 2021

300 kierowców o poranku dmuchało w alkomat

stw24.pl6 lipca 2021
policja

“Bezpieczny przejazd” ze stalowowolską policją

stw24.pl5 lipca 2021

Tragiczny wypadek, nie żyją dwie osoby

stw24.pl4 lipca 2021

Rozpoczęcie wakacji ze stalowowolską policją

stw24.pl2 lipca 2021

Karta rowerowa w SP nr.11 ze stalowowolską policją

stw24.pl28 czerwca 2021