W powiecie

Policja upomina powiat stalowowolski

Policja upomina powiat stalowowolski

Jechałem dziś około godz. 9 rano od Pysznicy do Brandwicy. To jakaś tragedia. Na drodze była “szklanka”. Czyżby drogowcy zapomnieli, że brak śniegu nie jest jednoznaczny z tym, że na drodze są dobre warunki do jazdy. Dopiero około godz. 10 było tam względnie bezpiecznie – denerwuje się kierowca.

Dodaje, że jadący przed nim tir stracił panowanie nad pojazdem i stanął w poprzek drogi. Na szczęście nie doszło do kolizji. Otrzymaliśmy kilka sygnałów tej sprawie. Kierowcy oburzali się, że o tej godzinie droga nie jest posypana. A przecież wiele osób jedzie do pracy przed godziną 7.

Stalowowolska policja otrzymała dziś zgłoszenie o jednej kolizji na tej trasie. Około godz. 8.20 na łuku drogi między Pysznicą a Jastkowicami, fiat panda wjechał do rowu. Najprawdopodobniej przyczyną tego zdarzenia była śliska nawierzchnia. Dyżurny policji poinformował zarządcę drogi, czyli Zarząd Dróg Powiatowych w Stalowej Woli, o śliskości na drodze.

Zapytaliśmy w ZDP w Stalowej Woli, dlaczego droga nie była utrzymana w należytym stanie. Jak wyjaśnia Piotr Sliwiński, dyrektor ZDP, około godz. 3-4 nad ranem temperatura była dodatnia i nie było konieczności by wysyłać piaskarkę. Dopiero w późniejszych godzinach temperatura spadła i pojawił się szron. Z tego powodu, na niektórych odcinkach dróg wystąpił lokalna śliskość. Dodaje, że po otrzymaniu sygnału o tym, że nawierzchnia jest śliska natychmiast został wysłany tam sprzęt.

Warto wspomnieć, że to nie pierwszy przypadek, kiedy kierowcy skarżą się na to, że ta droga nie jest utrzymana w należytym stanie. Tak było np. około dwóch tygodni temu.

_external_images_media_260528$IMAG3174

Joanna Piechuta

30 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

101 urodziny Pani Gizeli

stw24.pl6 maja 2021

Czas na matury

stw24.pl5 maja 2021

Pełna Dobroci Majówka w Sandomierzu

stw24.pl4 maja 2021

Wrzuć nakrętki dla Stasia

stw24.pl4 maja 2021

Obchody 230. rocznicy Konstytucji 3 Maja w Pysznicy

stw24.pl4 maja 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

stw24.pl29 kwietnia 2021

“Batalia śmieciowa” w Agatówce

stw24.pl29 kwietnia 2021

Kolejne prace drogowe w powiecie

stw24.pl29 kwietnia 2021

Szpital zaprasza na bezpłatne badania wykrywające raka jelita grubego

stw24.pl28 kwietnia 2021