W powiecie

Policjanci debatują z seniorami

Policjanci debatują z seniorami

Zaklików

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców wczoraj o godz. 16 stalowowolscy policjanci zorganizowali i przeprowadzili debatę społeczną. Skierowana była ona przede wszystkim do seniorów. W trakcie spotkania policjanci omówili rożne formy oszustw i radzili co zrobić, by nie paść ofiarą oszustów.

Przybyłych gości przywitał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Stalowej Woli mł. insp. Stanisław Mastalerczyk, który omówił cel debaty, podkreślając jak ważnym aspektem jest bezpieczeństwo seniorów i jak nie stać się ofiarą oszustów podających się za wnuczka.

1

Zaproszenie na debatę pod hasłem “Bezpieczny Senior”, która odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Zaklikowie  przyjęli seniorzy działający w klubach seniora, policjanci i mieszkańcy Zaklikowa.

W trakcie prezentacji multimedialnej szczególny nacisk policjanci położyli na przypomnienie mechanizmu działania sprawców wyłudzających pieniądze metodą “na wnuczka”, „na urzędnika” i “na pracownika pomocy społecznej”. Omówiony został mechanizm działania sprawców wyłudzających pieniądze od osób w podeszłym wieku oraz samotnie mieszkających.

Kolejną kwestią, jaka została poruszona w trakcie debaty, było omówienie bezpieczeństwa seniorów w ruchu drogowym. Zagadnienie to szczegółowo przedstawił Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego nadkom. Krzysztof Gawlas.

3

Na zakończenie debaty jej uczestnicy wypełnili specjalnie przygotowane przez policjantów ankiety podsumowujące przedsięwzięcie. Debata społeczna, która odbyła się we wtorkowe popołudnie, pozwoli na jeszcze lepsze rozpoznanie problemów związanych z bezpieczeństwem seniorów. W atmosferze dialogu i rzeczowej rozmowy padały wnioski uczestników spotkania, które Policja uwzględni w czasie planowania służby. Jednym z efektów debaty jest lepsza wiedza na temat oczekiwań seniorów wobec Policji.

źródło/foto: KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

101 urodziny Pani Gizeli

stw24.pl6 maja 2021

Czas na matury

stw24.pl5 maja 2021

Pełna Dobroci Majówka w Sandomierzu

stw24.pl4 maja 2021

Wrzuć nakrętki dla Stasia

stw24.pl4 maja 2021

Obchody 230. rocznicy Konstytucji 3 Maja w Pysznicy

stw24.pl4 maja 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

stw24.pl29 kwietnia 2021

“Batalia śmieciowa” w Agatówce

stw24.pl29 kwietnia 2021

Kolejne prace drogowe w powiecie

stw24.pl29 kwietnia 2021

Szpital zaprasza na bezpłatne badania wykrywające raka jelita grubego

stw24.pl28 kwietnia 2021