W powiecie

Policjanci debatują z seniorami

Policjanci debatują z seniorami

Zaklików

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców wczoraj o godz. 16 stalowowolscy policjanci zorganizowali i przeprowadzili debatę społeczną. Skierowana była ona przede wszystkim do seniorów. W trakcie spotkania policjanci omówili rożne formy oszustw i radzili co zrobić, by nie paść ofiarą oszustów.

Przybyłych gości przywitał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Stalowej Woli mł. insp. Stanisław Mastalerczyk, który omówił cel debaty, podkreślając jak ważnym aspektem jest bezpieczeństwo seniorów i jak nie stać się ofiarą oszustów podających się za wnuczka.

1

Zaproszenie na debatę pod hasłem “Bezpieczny Senior”, która odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Zaklikowie  przyjęli seniorzy działający w klubach seniora, policjanci i mieszkańcy Zaklikowa.

W trakcie prezentacji multimedialnej szczególny nacisk policjanci położyli na przypomnienie mechanizmu działania sprawców wyłudzających pieniądze metodą “na wnuczka”, „na urzędnika” i “na pracownika pomocy społecznej”. Omówiony został mechanizm działania sprawców wyłudzających pieniądze od osób w podeszłym wieku oraz samotnie mieszkających.

Kolejną kwestią, jaka została poruszona w trakcie debaty, było omówienie bezpieczeństwa seniorów w ruchu drogowym. Zagadnienie to szczegółowo przedstawił Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego nadkom. Krzysztof Gawlas.

3

Na zakończenie debaty jej uczestnicy wypełnili specjalnie przygotowane przez policjantów ankiety podsumowujące przedsięwzięcie. Debata społeczna, która odbyła się we wtorkowe popołudnie, pozwoli na jeszcze lepsze rozpoznanie problemów związanych z bezpieczeństwem seniorów. W atmosferze dialogu i rzeczowej rozmowy padały wnioski uczestników spotkania, które Policja uwzględni w czasie planowania służby. Jednym z efektów debaty jest lepsza wiedza na temat oczekiwań seniorów wobec Policji.

źródło/foto: KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Wesprzyjmy nasze przedszkolaki w konkursie

stw24.pl24 lutego 2021

Ankieta dotycząca Dworu w Kotowej Woli

stw24.pl23 lutego 2021

Urząd Gminy w Radomyślu jutro pracuje krócej

stw24.pl23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

stw24.pl22 lutego 2021

Słowacja zamknęła część przejść granicznych na Podkarpaciu

stw24.pl16 lutego 2021

„Kobiety Przyszłościowe” z Bojanowa-tradycyjne potrawy nowoczesny sprzęt

stw24.pl16 lutego 2021

Radomyscy Policjanci podsumowali ubiegły rok

stw24.pl15 lutego 2021

Rozmawiali o budowie sieci światłowodowej na naradzie sołtysów

stw24.pl10 lutego 2021

Mieszkaniec gminy Zaleszany odpowie za zabicie psa

stw24.pl10 lutego 2021