Fotorelacje

Policjanci obchodzili swoje święto

Policjanci obchodzili swoje święto

Dziś policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli obchodzili swoje święto. Uroczystość ta odbyła się w Spółdzielczym Domu Kultury. Z tej okazji 76 funkcjonariuszy zostało awansowanych na wyższe stopnie policyjne, wśród nich było 15 pań.

W korpusie oficerów jest 3 policjantów, korpusie aspirantów 32 policjantów, w korpusie podoficerów 26 policjantów w korpusie posterunkowych 15 policjantów.
Z okazji Święta Policji 2 funkcjonariuszy ze stalowowolskiej komendy postanowieniem Prezydenta rzeczpospolitej Polskiej zostało odznaczonych Srebrnym Medalem Zasługi za Długoletnią Służbę. Ponadto decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji 4 policjantów otrzymało odznaki „Zasłużony policjant”, wśród odznaczonych jest komendant powiatowy mł. insp. Janusz Śnios, który otrzymał złotą odznakę. Wręczanie tych odznaczeń nastąpi podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Policji, które odbędą się 18 lipca w Przemyślu.

Podczas uroczystości głos zabrał komendant Janusz Śnios, który dziękował policjantom i pracownikom policji za codzienną, rzetelną służbę społeczeństwu. Podziękowania też składał m.in. władzom parlamentarnym, samorządowym oraz instytucjom, z którymi policja współpracuje.

– Cieszy nas, że od kilku lat udaje nam się skutecznie ograniczać liczbę przestępstw, szczególnie tych uciążliwych dla mieszkańców. Z każdym rokiem jesteśmy skuteczniejsi ustalając i zatrzymując większą liczbę ich sprawców. Znacząco została ograniczona liczba kradzieży i kradzieży z włamaniem. Liczba zgłoszeń o bójkach i pobiciach, jak również o rozbojach i wymuszeniach, na tak duży powiat nie jest znacząca. Natomiast skuteczność w ich wykrywaniu jest wysoka – mówił komendant.

Podkreślał, że dzisiejsza policja, to formacja dynamicznie się rozwijająca, coraz lepiej wyposażona, dysponująca nowoczesnymi narzędziami. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacja Moja Komenda, to najlepsze przykłady takich narzędzi, które umożliwiają obywatelom jeszcze łatwiejszy kontakt z funkcjonariuszami i dają możliwość dbania o bezpieczeństwo w swojej najbliższej okolicy. Policja, to instytucja podnosząca standardy zarządzania w celu zapewnienia jak najwyższej jakości świadczonych usług, a także przyjaznej atmosfery dla pokrzywdzonych i interesantów oraz stwarzająca policjantom, pracownikom godne warunki pracy i służby.

– Dzisiejsza policja to również instytucja otwarta na współdziałanie, aktywnie włączająca się w przedsięwzięcia w poprawie ogólnie rozumianego bezpieczeństwa publicznego, ciesząca się społecznym zaufaniem. Przykładem tego jest nowa formuła pracy dzielnicowych. To przede wszystkim zbliżenie ich do społeczeństwa, a przez to ułatwienie mieszkańcom bezpośredniego kontaktu z dzielnicowym. To także poświęcenie większej uwagi problemom pojawiającym się w środowisku lokalnym i większe możliwości w podejmowaniu, a także inicjowaniu działań wspólnie z mieszkańcami i innymi podmiotami – podkreślał Janusz Śnios.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

Stalowowolskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

stw24.pl14 października 2021

IV Leśny Charytatywny Festiwal Sportu z udziałem Mistrza Olimpijskiego

stw24.pl5 października 2021

Rodzinny piknik ,,Wakacje – czas start !”

stw24.pl30 czerwca 2021

Postępy prac na budowie S19 – Fotorelacja

stw24.pl4 grudnia 2020

Fotorelacja z placów budowy S19

stw24.pl30 lipca 2020

„Mam już dość tego trującego konfliktu, który zaczyna dzielić nawet rodziny”

stw24.pl25 czerwca 2020

Fotorelacja z budowy obwodnicy Stalowej Woli i Niska (DK77)

stw24.pl14 maja 2020

Dogaszanie pożaru w Obojni zakończone

stw24.pl23 kwietnia 2020

„Odkażanie” koronawirusa po polsku – w izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

stw24.pl26 marca 2020