Kronika Policyjna

Policjanci ostrzegająca przed nowymi sposobami oszustów

Policjanci ostrzegająca przed nowymi sposobami oszustów

Oszuści nie przebierają w środkach, wymyślają co raz to inne sposoby działania. Dlatego przestrzegamy, zwłaszcza osoby starsze przed nadmiernym zaufaniem wobec obcych osób. Przestępcy posługują się podstępem i podszywają się pod funkcjonariuszy lub podają się za dawno niewidzianych krewnych. Wczoraj 87-letnia mieszkanka Stalowej Woli padła ofiarą oszusta. Kobieta przekazała 15 tys. złotych i biżuterię mężczyźnie podającemu się za policjanta.

Oszuści cały czas szukają nowych pomysłów lub modyfikują dotychczas wykorzystywane, aby skutecznie wyłudzać pieniądze, które często stanowią oszczędności ich życia. W ostatnim czasie często wykorzystywaną przez oszustów metodą jest tzw. oszustwo „na policjanta” lub funkcjonariusza CBŚP. Wczoraj do 87-letniej mieszkanki Stalowej Woli, na numer stacjonarny zadzwoniła kobieta podająca się za jej krewną. Seniorka podejrzewając, że może to być oszustwo, rozłączyła się. Kiedy telefon zadzwonił drugi raz, kobieta w słuchawce usłyszała męski głos, a rozmówca przedstawił się jako policjant i poprosił o współpracę w schwytaniu oszustów. Seniorka uwierzyła mężczyźnie i zgodnie z jego poleceniem spakowała pieniądze i biżuterię, które miała w mieszkaniu i wyrzuciła je przez okno. O tym, że została oszukana zorientowała się dopiero, jak opowiedziała całą sytuację swojej córce.

Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność. Takie niespodziewane telefony nie zawsze muszą  zakończyć się dla nas stratą finansową. Przestrzegajmy kilku podstawowych zasad. Pamiętajmy, że policjanci nigdy do nikogo nie dzwonią, aby poinformować o prowadzonej akcji. Nigdy też nie proszą o przekazanie im pieniędzy. W sytuacji gdy ktoś do nas dzwoni i podaje się za policjanta, funkcjonariusza CBŚP, czy prokuratora prosząc o przekazanie pieniędzy, należy natychmiast skontaktować się z policją dzwoniąc na numer alarmowy 112, albo udając się do najbliżej jednostki policji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Nowe radiowozy dla komendy powiatowej w Stalowej Woli

stw24.pl3 grudnia 2020

Policjanci sprawdzają miejsca przebywania bezdomnych

stw24.pl3 grudnia 2020

Policjanci rozdawali odblaski

stw24.pl2 grudnia 2020

Nietrzeźwa kobieta kierowała autem , zatrzymał ją policjant po służbie

stw24.pl1 grudnia 2020

Uchroniony przed wychłodzeniem

stw24.pl27 listopada 2020

Policjanci kontrolowali miejsca przebywania bezdomnych

stw24.pl23 listopada 2020

Spotkania on-line stalowowolskich policjantów z najmłodszymi

stw24.pl18 listopada 2020

Chrońmy najmłodszych przed hejtem i mową nienawiści

stw24.pl16 listopada 2020

Śmiertelny wypadek w gminie Pysznica

stw24.pl10 listopada 2020