Kronika Policyjna

Policjanci rozwikłali sprawę kradzieży

Policjanci rozwikłali sprawę kradzieży

Stalowowolscy policjanci ustalili, kto ukradł pieniądze 84-letniej mieszkance Stalowej Woli. Sprawcą okazał się 24-letni cudzoziemiec. Mężczyzna usłyszał już zarzut rozboju i przyznał się do przestępstwa. Wczoraj 24-latek został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące.

29 listopada ubiegłego roku, stalowowolscy policjanci przyjęli zgłoszenie od 84-letniej mieszkanki Stalowej Woli o kradzieży 5 tysięcy złotych. Z relacji zgłaszającej wynikało, że około południa do jej mieszkania wszedł chłopiec, a po chwili mężczyzna. Chłopiec trzymał w ręku kartkę z prośbą o wsparcie. Kobieta poprosiła ich o opuszczenie mieszkania. W pewnym momencie mężczyzna popchnął kobietę, która upadła na podłogę, a następnie z szafki zabrał pieniądze w kwocie 5 tysięcy złotych i zaraz uciekł. Złodziej uciekając zgubił kilkaset złotych.

Policjanci zaczęli szukać sprawcy. Śledczy ustalili, że napastnik najprawdopodobniej wyjechał ze Stalowej Woli samochodem. Jednak podjęte w tej sprawie czynności bezpośrednio po napadzie, nie doprowadziły do ustalenia i zatrzymania napastnika. Policjanci zbierali informacje, przesłuchiwali świadków, gromadzili dowody. Zebrane w tej sprawie materiały pozwoliły na ustalenie, że związek z rozbojem ma 24-letni cudzoziemiec – obywatel Rumunii.

Policjanci zatrzymali mężczyznę 14 lutego. 24-latek usłyszał zarzut rozboju, przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Mężczyzna został doprowadzony do stalowowolskiego sądu, który zastosował wobec niego areszt tymczasowy na dwa miesiące. Obecnie policjanci sprawdzają, czy podejrzany nie ma na swoim koncie innych podobnych przestępstw. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli pod nadzorem miejscowej prokuratury.

źródło: KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Policjanci mówili o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni

stw24.pl22 października 2021

„Bezpieczne wakacje”- wyłoniono zwycięzców konkursu

stw24.pl18 października 2021

Spotkania profilaktyczne ze stalowowolską policją

stw24.pl12 października 2021

Nie zatrzymał się do kontroli, był pijany i poszukiwany

stw24.pl12 października 2021

Policyjne kontrole w placówkach handlowych i autobusach

stw24.pl8 października 2021

Policjanci ostrzegają przed spoofingiem

stw24.pl8 października 2021

Złodziej wszedł do domu, ukradł portfel z zawartością

stw24.pl4 października 2021
policja-las-poszukiwania-patrole

Zbłądził w lesie- pomogli mu policjanci

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021