W Stalowej Woli

Policjanci rozwikłali zagadkę rozboju

Policjanci rozwikłali zagadkę rozboju

Policjanci ze Stalowej Woli ustalili i zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie rozboju na 36-letnim mieszkańcu miasta. 28-latek zaatakował mężczyznę i zabrał mu 320 złotych. Na mocy postanowienia stalowowolskiej prokuratury mężczyzna został objęty policyjnym dozorem, ma też zakaz opuszczania kraju.

Do napadu na 36-letniego mężczyznę doszło wczesnym rankiem 15 sierpnia br. w rejonie pawilonów handlowych przy alejach Jana Pawła II w Stalowej Woli. Z ustaleń śledczych wynika, że w tym dniu około godz. 6.30 pokrzywdzony mężczyzna został zaatakowany przez napastnika, który uderzył go ręką w twarz i zabrał mu portfel, w którym było 320 złotych. Napastnik oddalił się na rowerze. Zaraz po zdarzeniu pokrzywdzony mężczyzna o przestępstwie powiadomił Policję.

Stalowowolscy kryminalni zaczęli szukać napastnika. Podjęte bezpośrednio po zdarzeniu działania nie doprowadziły do jego zatrzymania. Jednak policjanci zbierali informacje, na bieżąco analizowali je i weryfikowali. Ze zgromadzonych w tej sprawie materiałów wynikało, że przestępstwa mógł dokonać 28-letni mieszkaniec Stalowej Woli. Detektywi zatrzymali go we wtorek. Podczas przeprowadzonych w tej sprawie czynności mężczyzna przyznał się do przestępstwa.

28-latek usłyszał zarzut rozboju. Prokurator Rejonowy w Stalowej Woli zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu opuszczania kraju.

Kodeks karny za ten rodzaj przestępstwa przewiduje karę od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Do Stalowej Woli zawitała mobilna wystawa na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl20 września 2021

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

stw24.pl17 września 2021

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę przejść dla pieszych

stw24.pl17 września 2021

MSPO 2021- podsumowanie udziału HSW S.A.

stw24.pl15 września 2021

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – KGHM ZANAM z prestiżowym certyfikatem

stw24.pl14 września 2021