Kronika Policyjna

Policjanci spotkali się z seniorami

Policjanci spotkali się z seniorami

Jak nie stać się ofiarą oszusta, jak nie dać się złodziejowi, co zrobić, aby być bezpiecznym użytkownikiem drogi – słowem jak żyć zdrowo i bezpiecznie dowiedzieli się wczoraj seniorzy ze Stalowej Woli. Zajęcia poprowadzili stalowowolscy policjanci.

policja_seniorzy

Seniorzy to grupa osób, które powinny być otoczone szczególną ochroną, którym należy się szacunek i bezinteresowna pomoc. To często ludzie samotni, zapomniani przez bliskich. To oni nas uczyli, dbali o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Przez długie lata pracowali, aby przejść na zasłużoną emeryturę. Jednak nie dla wszystkich jest to takie oczywiste. Przestępcy wykorzystując łatwowierność, uczciwość często naiwność ludzką w bezduszny i okrutny sposób grabią i odbierają to, nad czym tak ciężko przez całe życie nasi seniorzy pracowali. Bez skrupułów pozbawiają oszczędności i pieniędzy potrzebnych na przeżycie miesiąca lub zakup leków.

Wczoraj stalowowolscy policjanci spotkali się z grupą seniorów, którzy uczestniczą w zajęciach organizowanych przez Dom Zakonny Zgromadzenia Św. Michała Archanioła w Stalowej Woli w ramach projektu “Żyć aktywnie”. Podczas spotkania aspirant sztabowy Andrzej Walczyna przedstawił zagrożenia z jakimi mogą spotkać się starsi ludzie. Seniorzy dowiedzieli się co to jest oszustwo „na wnuczka” i “na policjanta” jak bardzo jest niebezpieczne i w jaki sposób się go ustrzec. Policjant przedstawił także, dlaczego nie wolno wpuszczać do domu obcych oraz dlaczego należy potwierdzać wiarygodność osób podających się za monterów, opiekunów społecznych, czy urzędników oferujących pomoc finansową.

Podczas spotkania była również mowa o bezpieczeństwie użytkowników ruchu drogowego, w szczególności tych niechronionych, a więc pieszych i rowerzystów.

Spotkanie było okazją do rozmów o bezpieczeństwie, a także stworzyło możliwość integracji z seniorami. Podobne spotkania będą kontynuowane przez stalowowolskich policjantów.

źródło: KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Policjanci zabezpieczyli broń, amunicje i trofea myśliwskie

stw24.pl14 kwietnia 2021

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs plastyczny dla dzieci pn. “bezpieczeństwo oczami pierwszoklasisty”

stw24.pl6 kwietnia 2021

Tragedia rodzinna – Matka zabiła dwójkę małych dzieci i odebrała sobie życie

stw24.pl30 marca 2021

Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Niska

stw24.pl24 marca 2021

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

stw24.pl23 marca 2021

Nie żyje mężczyzna przygnieciony przez drzewo

stw24.pl23 marca 2021

Policja egzekwuje wprowadzone nakazy i ograniczenia

stw24.pl22 marca 2021