Kronika Policyjna

Policjanci spotkali się z seniorami

Policjanci spotkali się z seniorami

Jak nie stać się ofiarą oszusta, jak nie dać się złodziejowi, co zrobić, aby być bezpiecznym użytkownikiem drogi – słowem jak żyć zdrowo i bezpiecznie dowiedzieli się wczoraj seniorzy ze Stalowej Woli. Zajęcia poprowadzili stalowowolscy policjanci w ramach programu „Stop oszustwom”.

Seniorzy to grupa osób, które powinny być otoczone szczególną ochroną, którym należy się szacunek i bezinteresowna pomoc. To często ludzie samotni, zapomniani przez bliskich. To oni nas uczyli, dbali o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Przez długie lata pracowali, aby przejść na zasłużoną emeryturę. Jednak nie dla wszystkich jest to takie oczywiste. Przestępcy wykorzystując łatwowierność, uczciwość, często naiwność ludzką w bezduszny i okrutny sposób grabią i odbierają to, nad czym tak ciężko przez całe życie nasi seniorzy pracowali. Bez skrupułów pozbawiają oszczędności i pieniędzy potrzebnych na przeżycie miesiąca lub zakup leków.

Wczoraj stalowowolscy policjanci spotkali się z grupą ponad dwudziestu seniorów działających w Stowarzyszeniu Uniwersyteckie Srebrne Lata. Podczas spotkania aspirant sztabowy Andrzej Walczyna przedstawił zagrożenia, z jakimi mogą spotkać się starsi ludzie. Seniorzy dowiedzieli się co to jest oszustwo „na wnuczka”, jak bardzo jest niebezpieczne i w jaki sposób się go ustrzec. Policjant przedstawił także, dlaczego nie wolno wpuszczać do domu obcych oraz dlaczego należy potwierdzać wiarygodność osób podających się za monterów, opiekunów społecznych, czy urzędników oferujących pomoc finansową.

Podczas spotkania była również mowa o bezpieczeństwie użytkowników ruchu drogowego, w szczególności tych niechronionych, a więc pieszych i rowerzystów. Te zagadnienia przedstawił Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego stalowowolskiej komendy nadkom. Krzysztof Gawlas. Policjant przekazał również informacje dotyczące zmian w przepisach ruchu drogowego oraz Zachęcał do noszenia elementów odblaskowych.

Spotkanie było okazją do rozmów o bezpieczeństwie, a także stworzyło możliwość integracji z seniorami. Podobne spotkania w najbliższym czasie będą kontynuowane przez stalowowolskich policjantów.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Policjanci mówili o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni

stw24.pl22 października 2021

„Bezpieczne wakacje”- wyłoniono zwycięzców konkursu

stw24.pl18 października 2021

Spotkania profilaktyczne ze stalowowolską policją

stw24.pl12 października 2021

Nie zatrzymał się do kontroli, był pijany i poszukiwany

stw24.pl12 października 2021

Policyjne kontrole w placówkach handlowych i autobusach

stw24.pl8 października 2021

Policjanci ostrzegają przed spoofingiem

stw24.pl8 października 2021

Złodziej wszedł do domu, ukradł portfel z zawartością

stw24.pl4 października 2021
policja-las-poszukiwania-patrole

Zbłądził w lesie- pomogli mu policjanci

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021