Kronika Policyjna

Policjanci zatrzymali sprawcę rozboju

Policjanci zatrzymali sprawcę rozboju

Stalowowolscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę rozboju, do jakiego doszło w środę w nocy. 46-letni mężczyzna pobił, a następnie ukradł telefon 28-letniemu mieszkańcowi powiatu stalowowolskiego. Policjanci odzyskali skradzione mienie. Wobec 46-latka zastosowano środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, poręczenia majątkowego i zakazu opuszczania kraju.

W środę tuż po północy oficer dyżurny stalowowolskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od mężczyzny o tym, że został pobity i skradziono mu telefon. Do przestępstwa miało dojść w Stalowej Woli na ulicy Okulickiego pod wiaduktem.

Natychmiast w to miejsce udał się policyjny patrol. Funkcjonariusze zastali 28-letniego mieszkańca powiatu stalowowolskiego. Z jego relacji wynikało, że kiedy siedział na schodach prowadzących na wiadukt i doładowywał telefon komórkowy został zaatakowany przez mężczyznę w wieku ponad 40 lat, który uderzył go w głowę i zażądał oddania telefonu. Pomiędzy mężczyznami wywiązała się szarpanina. 28-latek otrzymał kilka ciosów pięścią, został przewrócony na chodnik i kopnięty w bark. Napastnik zabrał mężczyźnie telefon i oddalił się w kierunku torów kolejowych.

28-latek zaraz po zdarzeniu powiadomił policjantów, którzy ustalili rysopis napastnika i zaczęli go szukać. W momencie gdy na miejsce zdarzenia przybyli funkcjonariusze służby kryminalnej zauważyli idącego chodnikiem mężczyznę. Miał on założone przyciemnione okulary, miał też rozdartą kurtkę. Jego rysopis odpowiadał podanemu przez pokrzywdzonego.

Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę. Okazało się, że był to 46-letni mieszkaniec powiatu sandomierskiego. Podczas sprawdzania jego odzieży odnaleziono skradziony telefon. 46-latek przyznał, że ukradł go mężczyźnie, którego wcześniej pobił. Policjantom powiedział, że wrócił w to miejsce, bo w skradzionym telefonie nie było baterii, która prawdopodobnie wyleciała z telefonu i chciał ją odnaleźć.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Był pijany, miał ponad promil alkoholu w organizmie. Podczas przeprowadzonych oględzin policjanci odnaleźli baterię. Po wytrzeźwieniu 46-latek usłyszał zarzut rozboju. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania.

46-latek został doprowadzony do stalowowolskiej prokuratury, która zastosowała wobec niego policyjny dozór, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju. Za rozbój kodeks karny przewiduje karę od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli pod nadzorem miejscowej prokuratury.

źródło: KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Policjanci mówili o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni

stw24.pl22 października 2021

„Bezpieczne wakacje”- wyłoniono zwycięzców konkursu

stw24.pl18 października 2021

Spotkania profilaktyczne ze stalowowolską policją

stw24.pl12 października 2021

Nie zatrzymał się do kontroli, był pijany i poszukiwany

stw24.pl12 października 2021

Policyjne kontrole w placówkach handlowych i autobusach

stw24.pl8 października 2021

Policjanci ostrzegają przed spoofingiem

stw24.pl8 października 2021

Złodziej wszedł do domu, ukradł portfel z zawartością

stw24.pl4 października 2021
policja-las-poszukiwania-patrole

Zbłądził w lesie- pomogli mu policjanci

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021