W powiecie

Policyjny Mikołaj rozdawał odblaski

Policyjny Mikołaj rozdawał odblaski

W ramach wspólnej akcji Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu w dzień Św. Mikołaja policjanci rozdawali opaski odblaskowe i kamizelki. Funkcjonariusze przypominali o tym, że każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym ma obowiązek używania elementów odblaskowych.
Wczoraj wczesnym rankiem stalowowolscy policjanci rozdawali odblaski w Parafii pw. Św. Mikołaja Biskupa w Zaleszanach. O włączenie się do kampanii informacyjnej na temat konieczności noszenia odblasków został poproszony ksiądz Zygmunt Wandas – proboszcz zaleszańskiej parafii. Odblaskowe kamizelki i opaski otrzymali mieszkańcy Zaleszan, Motycza Szlacheckiego, Kępia Zaleszańskiego, Majdanu Zbydniowskiego i Skowierzyna zaraz po nabożeństwie Rorat. Krótką prelekcję do zgromadzonych osób przedstawił asp. szt. Andrzej Walczyna, który podkreślił jak ważne jest używanie odblasków przez pieszych i rowerzystów.

Podobne spotkanie miało miejsce wczoraj wieczorem w parafii pw. Św. Leonarda w Turbi. Tam dzięki życzliwości księdza proboszcza Grzegorza Miszczaka stalowowolscy policjanci i przedstawiciele tarnobrzeskiego ośrodka ruchu drogowego mogli spotkać się z mieszkańcami Turbi, Obojny, Zbydniowa Koloni i Wólki Turebskiej. Po wieczornym nabożeństwie mieszkańcy parafii otrzymali kamizelki i opaski odblaskowe.

Podczas mikołajkowej akcji wyposażania mieszkańców w elementy odblaskowe policjanci wspólnie z przedstawicielem tarnobrzeskiego ośrodka ruchu drogowego rozdali mieszkańcom ponad 300 sztuk opasek oraz 120 kamizelek odblaskowych.

 Źródło: KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Pierwsi strażacy z powiatu stalowowolskiego zaszczepieni

stw24.pl12 kwietnia 2021

Kończą się prace budowlane chodnika na ul. Krętej w Pysznicy

stw24.pl8 kwietnia 2021

Poznaj zasady bezpieczeństwa w sieci

stw24.pl8 kwietnia 2021

Stowarzyszenie PANDOZ realizuje budowę placu zabaw w Antoniowie

stw24.pl6 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Diecezja podaje zalecenia na Wielki Tydzień

stw24.pl26 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021