W powiecie

Policyjny Mikołaj rozdawał odblaski

Policyjny Mikołaj rozdawał odblaski

W ramach wspólnej akcji Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu w dzień Św. Mikołaja policjanci rozdawali opaski odblaskowe i kamizelki. Funkcjonariusze przypominali o tym, że każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym ma obowiązek używania elementów odblaskowych.
Wczoraj wczesnym rankiem stalowowolscy policjanci rozdawali odblaski w Parafii pw. Św. Mikołaja Biskupa w Zaleszanach. O włączenie się do kampanii informacyjnej na temat konieczności noszenia odblasków został poproszony ksiądz Zygmunt Wandas – proboszcz zaleszańskiej parafii. Odblaskowe kamizelki i opaski otrzymali mieszkańcy Zaleszan, Motycza Szlacheckiego, Kępia Zaleszańskiego, Majdanu Zbydniowskiego i Skowierzyna zaraz po nabożeństwie Rorat. Krótką prelekcję do zgromadzonych osób przedstawił asp. szt. Andrzej Walczyna, który podkreślił jak ważne jest używanie odblasków przez pieszych i rowerzystów.

Podobne spotkanie miało miejsce wczoraj wieczorem w parafii pw. Św. Leonarda w Turbi. Tam dzięki życzliwości księdza proboszcza Grzegorza Miszczaka stalowowolscy policjanci i przedstawiciele tarnobrzeskiego ośrodka ruchu drogowego mogli spotkać się z mieszkańcami Turbi, Obojny, Zbydniowa Koloni i Wólki Turebskiej. Po wieczornym nabożeństwie mieszkańcy parafii otrzymali kamizelki i opaski odblaskowe.

Podczas mikołajkowej akcji wyposażania mieszkańców w elementy odblaskowe policjanci wspólnie z przedstawicielem tarnobrzeskiego ośrodka ruchu drogowego rozdali mieszkańcom ponad 300 sztuk opasek oraz 120 kamizelek odblaskowych.

 Źródło: KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Będzie dalszy ciąg remontu drogi od Chwałowic do Łążka

stw24.pl27 października 2021

Transport do punktów szczepień

stw24.pl26 października 2021

Droga Jamnica – Zbydniów już po przebudowie

stw24.pl26 października 2021

Nagroda Kuratora Oświaty dla nauczyciela ZSO w Zaklikowie

stw24.pl26 października 2021

Pamięć o tragicznie zamordowanych nie zginie

stw24.pl25 października 2021

„Serce” Sudołów zyska nowy wygląd

stw24.pl25 października 2021

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021