W Stalowej Woli

Polonezem rok skończyli

Polonezem rok skończyli

Nie było gwiazdy, nie było tłumów. Ci, którzy przyszli nie mieli lepszego pomysłu na ostatnią noc w roku, albo na Pl. Piłsudskiego wiodła ich czysta ciekawość. Byli ciekawi – tu czerpiąc z Barei – narodzin nowej świeckiej tradycji żegnania starego roku polonezem i witania nowego ogniami sztucznymi. Te były magnesem, bo w przełomową noc publicznie wystrzeliły już ostatni raz.

Podobał nam się zamysł organizacji stalowowolskiego Sylwestra w innej, niż dotychczas formie. Innej, bo bez gwiazdy z ogólnopolskiego estradowego nieboskłonu. Te przyjadą na Dni Miasta, albo jakieś „Lata z radiem”, bo w planach wydatków magistrat ma sporo na takie wydarzenia. Rodzimi estradowcy zarabiają na życie grając dla innych i są w stanie rozruszać nawet zziębnięty tłum. Mariusz Godzina ze swoim saksofonem był dobrym wyborem. Ale czy na większość ostatniej w roku nocy? DJ WUDU też się sprawdził, co widać było po podrygujących sylwestrowiczach. Niektórzy z nich odważyli się stanąć do chodzonego. I nawet im polonez wychodził, choć żadnych prób nie było. Co więc było nie tak?

Nie było noworocznych życzeń od włodarzy miasta. Złożył je przybyłym pod MDK Marek Gruchota, dyrektor miejskiego bastionu kultury, realizując punkt programu z godz. 23.55. W punkcie tym były „życzenia noworoczne” i tylko tyle. Jeżeli ktoś spodziewał się prezydenta miasta, nadinterpretował czytany program. Władza w tym czasie była gdzie indziej. Absencja możnych miasta niczego nie zmienia w relacjach władza – mieszkaniec, ale ten drugi mógłby się lepiej czuć w 2019 roku, gdyby od ważniejszych ludzi z magistratu usłyszał, że ten rok będzie lepszy od poprzedniego. To niewiele, a „Miejski Sylwester” byłby miejskim nie tylko z nazwy. Do Siego Roku!

Marcin Swobodny  Fot. MDK

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Młodzi poeci nagrodzeni w MBP

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021

Stanisław Łańcucki – pasjonat biegania

stw24.pl19 października 2021

S19 Lasy Janowskie – Zdziary oddana do ruchu

stw24.pl18 października 2021

Usuwają awarię na osiedlu Rozwadów

stw24.pl18 października 2021