W Stalowej Woli

Pomóż małym pacjentom ze stalowowolskiego szpitala

Pomóż małym pacjentom ze stalowowolskiego szpitala

Jak umilić czas najmłodszym pacjentom, którzy przebywają w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli. Na to pomysły ma Anna Jarosz ze Stalowej Woli. Sama m.in. wciela się w rolę klauna by rozweselić dzieciaki.

Jako rodzić ma doświadczenie w przebywaniu z dziećmi w szpitalu, wie co to znaczy dla maluchów rozłąka z domem, rodzicami, wie, jak ważne jest, by maluchom szpital nie kojarzył się tylko z białym fartuchem i bólem. Dlatego też wpadła na pomysł by zmodernizować i unowocześnić świetlicę na oddziale dziecięcym stalowowolskiego szpitala, a także by zachęcić wolontariuszy do pracy z maluchami. Sama jest tego doskonałym przykładem, gdyż od października w świetlicy na oddziale dziecięcym prowadzi zajęcia animacyjne (w soboty od godz. 15 do 16). Atrakcjami dla małych pacjentów są zgadywanki, konkursy, malowanie twarzy, zabawa balonowymi zwierzakami, zajęcia ruchowe z balonowymi piłkami itp. Ponadto prowadzi też zajęcia edukacyjne na temat : „Jak zachowywać się podczas badania?” i „Jak oswoić lęk przed zastrzykiem?”. A wszystko to przy dziecięcych piosenkach i z dużą dawką humoru, którego jej samej nie brakuje.
– Mam dwie córki i jedna z nich wiele razy przebywała w szpitalach w Lublinie, w Warszawie, ale także w Stalowej Woli. Stąd pomysł, żeby zadbać o naszych małych pacjentów. Głównym moim założeniem jest, by zwiększyć liczbę wolontariuszy na oddziale dziecięcym. Ponadto, prowadząc tam zajęcia zwróciłam uwagę na to, że świetlica nie jest w najlepszym stanie i przydałby się – mówi wolontariuszka.

Dyrekcja szpitala, a także ordynator oddziału pozytywnie przyjęła jej pomysł, wyraziła zgodę by na oddział przychodzili i inni wolontariusze. – Dyrekcja jest bardzo otwarta na wolontariuszy i wspiera mnie w moich działaniach. Właśnie szukam chętnych osób, które chciałyby podjąć ze mną współpracę. Wolontariuszem może zostać osoba pełnoletnia, która przede wszystkim umie pracować z dziećmi. Maluchy, które przebywają w szpitalu bardzo często są przestraszone, dlatego potrzebują dużo czułości i uśmiechu – wyjaśnia Anna Jarosz.
Wolontariusz musi spełnić jednak jeden warunek – mieć książeczkę sanepidu. To koszt 75 zł, jednakże jeśli ktoś nie ma możliwości, by zapłacić, to będzie mógł mieć to sfinansowane z funduszy, które są zbierane na remont świetlicy. Trzeba zaznaczyć, że potrzebne są pieniądze nie tylko na remont i doposażenie świetlicy, ale już na samą pracę z dziećmi czyli na materiały papiernicze, m.in. kredki, bloki, farby. Ponadto jest też organizowana akcja zbiórki zabawek.
W pomoc i promocję tego pomysłu włączył się także radny miejski Grzegorz Męciński, który wspiera wolontariuszkę w jej działaniach. – To bardzo ciekawa inicjatywa, Anna Jarosz prowadzi zajęcia animacyjne z maluchami, tak aby oswoić je ze strzykawką i zasadami panującymi w szpitalu – stwierdza radny.

Chętni wolontariusze mogą się kontaktować z Anną Jarosz przez założony przez nią Fanpage na facebooku „Uśmiech małego Pacjenta”.

Każdy, kto chciałby finansowo wesprzeć tę inicjatywę może wpłacać pieniądze na konto udostępnione przez Stowarzyszenie Ruch Pomocy Psychologicznej „Integracja”
Nr 93-9430-0006-0027-4472-2000-0001 z dopiskiem wolontariat w szpitalu.

swietlica1

świetlica2

świetlica4

świetlica5

 

 

Joanna Piechuta

fot. facebook.com/Uśmiech małego Pacjenta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Meta Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków w Stalowej Woli

stw24.pl22 czerwca 2021

Przerwa wakacyjna w dyżurach radnych Rady Miejskiej

stw24.pl22 czerwca 2021

Maciej Paterski mistrzem Polski w kolarstwie szosowym

stw24.pl21 czerwca 2021

Piąty Festiwal im. Janiny Garści w Stalowej Woli

stw24.pl21 czerwca 2021

Do biblioteki po tanią książkę z kiermaszu

stw24.pl21 czerwca 2021

Rozwadowski Targ Staroci już w tę niedzielę

stw24.pl18 czerwca 2021

Uwaga! Ul. Popiełuszki trwają utrudnienia w ruchu dla wszystkich kierowców

stw24.pl17 czerwca 2021

Zarząd z absolutorium i dużymi planami inwestycyjnymi

stw24.pl17 czerwca 2021

Nadal obowiązuje zakaz odwiedzin chorych w szpitalu

stw24.pl17 czerwca 2021